Wyjaśniają, dlaczego wysiadła z taksówki na środku jezdni. Śledztwo w sprawie śmierci kobiety na Wisłostradzie

Najnowsze

5 listopada 2021, 14:30

Najnowsze

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plDo wypadku doszło na Wisłostradzie w rejonie skrzyżowania z Wenedów (zdj. ilustracyjne)

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku na Wisłostradzie. Śledczy ustalają, dlaczego pasażerka taksówki wysiadła na lewym pasie jezdni, wprost pod koła nadjeżdżającego auta. Przesłuchano już pierwszych świadków. Zlecona została sekcja poszkodowanej i opinia toksykologiczna.

O wypadku informowaliśmy w środę, 3 listopada. Ze wstępnych ustaleń Komendy Stołecznej Policji wynika, że około godziny 1.30 w rejonie skrzyżowania Wybrzeża Gdańskiego z ulicą Wenedów, kierowca taksówki zatrzymał się na lewym skrajnym pasie tuż przed przejściem dla pieszych. Stanął na jezdni, chociaż miał wówczas zielone światło. Jadąca z nim pasażerka wysiadła z auta przez drzwi po prawej stronie, wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Zginęła na miejscu.

Wyjaśniają, dlaczego wysiadła z taksówki na środku jezdni. Śledztwo w sprawie śmierci kobiety na Wisłostradzie

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi prokuratura. Jak przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, postępowanie toczy się na razie "w sprawie", co oznacza, że nikomu nie przedstawiono dotychczas zarzutów. - Kierowca taksówki oraz samochodu osobowego zostali przesłuchani w toku postępowania w charakterze świadków. Nie stwierdzono, by prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości - zaznaczyła.

Zapytaliśmy prokuraturę, czy kierowca taksówki wyjaśnił, dlaczego zdecydował się zatrzymać auto na lewym pasie jezdni. - Na obecnym etapie, ze względu na dobro postępowania, nie ujawniamy szczegółów złożonych zeznań - zastrzegła rzeczniczka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zlecili sekcję

- Została zlecona sekcja zwłok. Oczekujemy na jej wyniki oraz wyniki badań toksykologicznych - dodała Skrzyniarz. Opinia toksykologiczna pozwoli śledczym określić, czy poszkodowana była w chwili zdarzenia pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że zmarła miała około 40 lat.

Informowaliśmy też o śmiertelnym wypadku w miejscowości Ruszkowo w powiecie nowodworskim:

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Podziel się
WypadkiProkuratura
Podziel się