Dodają uroku i świeżości. Jakie są najlepsze fryzury komunijne z wiankiem?

Fryzura komunijna dla dziewczynki powinna być delikatna i wdzięczna, ale też efektowna. Świetnym rozwiązaniem są fryzury z wiankiem, które dodają uroku i świeżości i pomagają utrzymać włosy w ładzie. Co wybrać: delikatne loczki i fale, warkocze czy upięcia? Aby stworzyć niepowtarzalną fryzurę komunijną z wiankiem można wybrać wianek ze sztucznych kwiatów, perełek czy cyrkonii lub zamówić w kwiaciarni ozdobę z żywych kwiatów. Jakie uczesania najlepiej pasują do poszczególnych typów wianków?

Fryzury komunijne z wiankiem – loki i fale

Sztywne wianki ze sztucznymi kwiatami mają tę zaletę, że pomagają utrzymać włosy “na miejscu”. Pięknie prezentują się na po prostu rozpuszczonych, dłuższych lub krótszych włosach, ale by podkreślić odświętny charakter dnia Pierwszej Komunii można pokusić się o zrobienia na włosach córki subtelnych loków i fal.

Jak zrobić loki lub fale na włosach? Najprościej użyć lokówki, można także wykorzystać zakładane na noc papiloty. Długie gęste fale, ozdobione eleganckim wiankiem wyglądają naturalnie, świeżo i dziewczęco, doskonale też komponują się zarówno z sukienką jak i z albą. Zaletą tego typu uczesania jest jego niewymuszona prostota. Rozpuszczone i tylko lekko pofalowane włosy wyglądają na tyle skromnie, że można je połączyć nawet z bardzo bogato zdobionym wiankiem komunijnym lub dużym wiankiem z naturalnych kwiatów, nie obawiając się efektu przeładowania.

Aby nieco urozmaicić tak proste uczesanie, część loków można luźno spiąć z tyłu – da to efekt większej objętości fryzury, a jednocześnie sprawia, że całość jest bardziej elegancka i staranna.

Fryzury komunijne z wiankiem – warkocze i koki

Fryzury komunijne z upiętymi włosami to bardzo szykowne rozwiązanie. Wbrew pozorom wykonanie upięcia nie jest trudne – jeśli nie dowierzamy swoim fryzjerskim umiejętnościom możemy zdecydować się na coś prostego, a przy tym efektownego.

Dodają uroku i świeżości. Jakie są najlepsze fryzury komunijne z wiankiem?

Luźny warkocz przyozdobiony delikatnymi perełkami a do tego wianek z drobnych kwiatków i perełek to fryzura łatwa do wykonania a niebywale efektowna. Równie łatwe do wykonania jest upięcie włosów z boku – wystarczy zebrać je w boczną kitkę, by powstało romantyczne uczesanie. Do takiej fryzury pasuje wianek z dodatkiem tiulu, a zamiast białych kwiatków można zdecydować się na delikatny akcent kolorystyczny – różowy, niebieski lub kremowy.

Najbardziej eleganckim uczesaniem komunijnym jest bez wątpienia kok, daje on też naprawdę wiele możliwości samego uczesania, jak i zdobienia. Na rynku są nawet specjalne wianki do koków, które nakłada się na zebrane włosy, a nie na czubek głowy. Kok to fryzura wygodna i nigdy nie wychodząca z mody – czy będzie to wysoko upięty kok ozdobiony dodatkowo warkoczykami, czy luźny kok zebrany na karku, zawsze wygląda efektownie.

By dobrze wykonać koczek, warto zaopatrzyć się w wypełniacz do koków (ma kształt oponki i można go dostać w każdej drogerii) oraz zapas spinek wsuwek, które pomogą utrzymać fryzurę. Prostym, ale bardzo efektownym ułożeniem jest klasyczny, wysoko upięty kok otoczony eleganckim wiankiem. Można też zrobić dobierany warkocz, a potem wykonać dosyć nisko osadzony kok, całość zaś dopełnić lekkim wianuszkiem na cienkiej żyłce. Z przodu warto zostawić pasma włosów, które dodatkowo podkręcimy lokówką.

Fryzury komunijne z wiankiem ze świeżych kwiatów

Floryści obecnie mogą tak przygotować naturalne wianki ze świeżych kwiatów. Najczęściej do komunijnych wianków wybiera się storczyki, konwalie, goździki, gerbery, róże oraz stokrotki przy czym nie zawsze muszą być to białe kwiatki! Wianek z naturalnego kwiecia może mieć wyraźniejsze akcenty kolorystyczne, które ożywią komunijna stylizację.

Do takiego wianka najlepiej pasują romantyczne uczesania – proste, rozpuszczone włosy, loki, luźne upięcia. Naturalny wianek nie będzie się dobrze komponować z ciasno upiętym kokiem! Naturalny wianek pięknie komponuje się z alba albo prostą, skromną sukienką w stylu boho.

Zobacz także: