System drzwi przesuwnych: jaki wybrać? - Słupca

HomeArtykuły partnerówprzezRedakcja2021-09-22wArtykuły partnerów 0 0AA 0113OBEJ.Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Drzwi przesuwne to modny element aranżacji wnętrz stosowany we wnętrzach domów. Ich popularność to zasługa niezwykłej funkcjonalności. Jaki system drzwi przesuwnych wybrać? Podpowiadamy!

Zastosowanie systemu drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne są idealnym elementem przede wszystkim dla domu i mieszkań, jednak można je coraz częściej spotkać w restauracjach, hotelach lub biurach. Drzwi przesuwne sprawdzają się w przestrzeniach dużych i małych, pozwalając na znaczne zaoszczędzenie miejsca. Sprawdzają się jako ruchome ściany, dzięki czemu optycznie powiększają przestrzeń i dzielą ją na strefy funkcjonalne. Dzięki temu na nawet bardzo wąskiej przestrzeni możemy w bardzo kreatywny sposób oddzielić np. sypialnię od łazienki, jadalnię od kuchni. Dość popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi przesuwnych jako zagospodarowanie szafy lub garderoby, albo zasłanianie wnęk z półkami.

Naścienne systemy drzwi przesuwnych

Naścienne systemy do drzwi przesuwnych widoczne to systemy montowane na ścianie, wzdłuż której będą przesuwać się drzwi. Wyróżniamy naścienne drzwi przesuwne widoczne oraz takie, których prowadnica jest ukryta w skrzydle drzwiowym. Systemy z maskownicą są stosowane do lekkich konstrukcji. Listwa ukrywająca prowadnice ma prosty profil i pasuje do materiału, z jakiego zostały wykonane drzwi. Niewidoczny system drzwi przesuwnych sprawdza się w minimalistycznej aranżacji.

Plusy widocznych systemów drzwi przesuwnych

Naścienne drzwi przesuwne są łatwe w montażu i nie wymagają ingerencji w strukturę ściany. Można dopasować naścienne drzwi przesuwne do wielkości otworu drzwiowego, wybrać rodzaj prowadnicy, sposób wykończenia i materiał drzwi, co sprawia, że możemy wybrać spośród wielu wzorów jedyne w swoim rodzaju drzwi i nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter.

System drzwi przesuwnych wewnątrz ściany

Jeśli nie chcemy, aby system był widoczny na ścianie, możemy ukryć go w kasecie wewnątrz ściany. Wewnątrzścienne systemy przesuwne są sprzedawane w gotowych zestawach dostosowanych do konkretnego typu drzwi i ścian. Plusem systemu przesuwnego ukrytego w kasecie jest lepsze wyciszenie niż w przypadku modelów naściennych.

Wybierz drzwi przesuwne idealne dla Twojego wnętrza!

Spośród wymienionych rodzajów systemów drzwi przesuwnych możemy wybrać taki model, który pasuje do danego wnętrza lub stylu jego mieszkańców. W ofercie sklepu bonmario.com można znaleźć modele drzwi przesuwnych w różnym stylu, wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Poprzedni

Paulina i Mateusz. Gratulujemy!

Następny

Gmina organizuje noc spisową

Zobacz także

Artykuły partnerów

Sucha karma dla kota czy mokra? Co wybrać?

2022-02-03 38
Artykuły partnerów

Czy hala namiotowa sprawdzi się jako magazyn siana?

2022-02-03 83
Artykuły partnerów

Organizacja zawodów sportowych – jakie nagrody wręczyć najlepszym?

2022-01-27 32
Artykuły partnerów

Jak zaplanować owocną pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych?

2022-01-27 56
Następny

Gmina organizuje noc spisową

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Ogłoszenia promowane

Nieruchomości | Posiadam do wynajęciaPosiadam do wynajęcia mieszkanie Słupca Praca | Dam pracęZatrudnię lekarza w POZ InneDodaj ogłoszenie

Kurier Słupecki

KUP WYDANIE ONLINE!

Komentarze

Reklama