Zamiast lokalu ze słodyczami – narkotyki i hazard. KAS zamknęła trzy punkty w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ustalili, że w jednym z lokali na terenie szczecińskiej dzielnicy Dąbie działa nielegalny punkt hazardowy. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania, których celem była weryfikacja tego, czy w lokalu faktycznie oferowane są nielegalne gry hazardowe. Po bezskutecznym wezwaniu do otwarcia zamkniętych drzwi przez osoby przebywające wewnątrz lokalu, dokonano ich siłowego otwarcia. Wewnątrz pomieszczenia zastano trzech mężczyzn (obywateli Polski oraz Białorusi). Obecni na miejscu policjanci zweryfikowali Ustalenie tożsamość tych osób. Okazało się, że jeden z obecnych w lokalu mężczyzn jest osobą poszukiwaną, dlatego został on przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi Policji.

Podczas przeszukania zabezpieczono pięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe online. Funkcjonariusze zabezpieczyli też telefon komórkowy, modem oraz pieniądze w kwocie 1.145 zł. W lokalu znaleziono też 5 gramów białej substancji, która zostanie zbadana pod kątem substancji narkotycznych.

Kolejne działania dotyczyły pawilonu na targowisku na szczecińskim Prawobrzeżu, który teoretycznie powinien sprzedawać suplementy i odżywki dla sportowców bądź słodycze – co wynikało z szyldów wiszących nad lokalem. Funkcjonariusze bezskutecznie wzywali obecne w pawilonie osoby do otwarcia zamkniętych drzwi. Konieczne było więc siłowe wejście do lokalu – wyważenie drzwi. Wewnątrz pomieszczenia przebywało czterech mężczyzn (obywatele RP). W tym lokalu również znaleziono mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyznę przekazano policjantom z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie. W lokalu zabezpieczono ramach prowadzonych działań funkcjonariusze ZUCS zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 3,7 tys.zł.

Trzecie ujawnienie miało miejsce w centrum Szczecina – w nieoznakowanym lokalu w kamienicy. Tym razem również przebywające w zamkniętym od środka lokalu osoby, nie chciały otworzyć drzwi. Ponownie funkcjonariusze ZUCS musieli użyć siły, alby dostać się do lokalu. Wewnątrz pomieszczenia zastano osiem osób – pięciu mężczyzn i trzy kobiety (obywatele RP oraz Ukrainy). Kontrola osób znajdujących się w lokalu pokazała, że jedna z kobiet była poszukiwana.

Zamiast lokalu ze słodyczami – narkotyki i hazard. KAS zamknęła trzy punkty w Szczecinie [ZDJĘCIA]

W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli dziewięć komputerów służących do gier hazardowych, telefon komórkowy, modem. oraz gotówkę kwocie 744 zł.

Ponowniedziałania pokazały, że miejsca nielegalnego hazardu to nie tylko gry hazardowe, ale też miejsca gdzie konsumuje się narkotyki oraz gdzie przebywają niebezpieczne osoby. We wszystkich trzech lokalizacjach u przebywających w nich osób znaleziono niebezpieczne przedmioty – różne noże. W jednej lokalizacji jeden mężczyzna miał przy sobie aż trzy modele noży.

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wspierali szczecińscy policjanci.