Jak zrobić stroik świąteczny? Pomysły na stroiki świąteczne na stół i drzwi

fot. Adobe Stock, LIGHTFIELDS STUDIO

Jak zrobić stroik świąteczny? Niezależnie od tego, na jaki stroik się zdecydujesz, do każdego będziesz potrzebowała 2 podstawowych rzeczy: szkieletu wieńca oraz czegoś, co przytwierdzi do niego dekoracje. Polecamy do tego klej na gorąco, który doskonale sprawdza się w tego typu dekoracjach.

Czego użyć w roli dekoracji? Sprawdzi się w tym celu wszystko, co masz w domu. Bombki, gałązki świerku, suszone pomarańcze a nawet orzechy i szyszki. Jeśli szukasz pomysłu na idealny wieniec bożonarodzeniowy, koniecznie sprawdź też nasze propozycje.

Spis treści:

  1. Klasyczny stroik świąteczny
  2. Stroik świąteczny z bombek
  3. Stroik świąteczny z korków i orzechów
  4. Stroik świąteczny z żywych roślin

Klasyczny stroik świąteczny

Klasyczny stroik na Boże Narodzenie jest zrobiony z choinki. Możesz do tego użyć gałązek z własnego drzewka – często zanim obsadzi się je w stojaku, trzeba obciąć kilka gałęzi z dołu. Wystarczy, że wybierzesz te ładniejsze i baza twojego wieńca będzie już gotowa!

W roli podstawki czy szkieletu wieńca sprawdzi się drucik w kształcie koła. Aby jednak był trwały i nie wyginał się pod ciężarem stroika, lepiej zwinąć go i skręcić kilka razy. Następnie zacznij przyklejać do niego elementy.

Stroik świąteczny w klasycznej wersji będzie wyglądał pięknie nawet saute, ale możesz też go dodatkowo przyozdobić. Spełnią się w tej roli laski cynamonu, plastry suszonych owoców, szyszki, pióra, a (jeśli nie masz wszędobylskich zwierząt lub dzieci) także pierniczki czy cukierki.

fot. Klasyczny stroik świąteczny/Adobe Stock, irina_thimokina

Jak zrobić stroik świąteczny? Pomysły na stroiki świąteczne na stół i drzwi

Stroik świąteczny z bombek

Więcej blasku z pewnością doda stroik świąteczny z bombek. Jest też dużo lżejszy, a jeśli użyjesz plastikowych bombek, będzie to najbezpieczniejsze rozwiązanie do domu z dziećmi. Wystarczy, że nawleczesz bombki na drut, który jest podstawką twojego wieńca.

Najlepiej sprawdzą się te w kolorach czerwieni, złota, srebra i zieleni. Możesz też poprzeplatać bombki światełkami świątecznymi – na przykład takimi na baterie. Wtedy wieniec będzie prezentował się jeszcze piękniej!

fot. Stroik świąteczny z bombek/Adobe Stock, Ekaterina Senyutina

Stroik z korków i orzechów

Jeśli szukasz boho-inspiracji na stroik bożonarodzeniowy, stwórz go z tego, co masz w domu lub ogrodzie. Orzechy, korki od wina, szyszki oraz suszone owoce, a nawet stare, zdekompletowane ozdoby świąteczne stworzą przepiękną aranżację.

Nawet jeśli są obdrapane lub wyblakłe, wystarczy, że pomalujesz cały wieniec białym lub czerwonym sprayem.

Jak zrobić stroik świąteczny z takich rzeczy? Najlepiej szkielet wieńca dodatkowo obudować czymś większym – na przykład gąbką, wikliną lub specjalną gąbką do układania kwiatów. Przyklej wszystko obok siebie, ale miej na uwadze, by zostawiać między ozdobami jak najmniej wolnej przestrzeni. Najlepiej też zacząć od większych ozdób, a potem uzupełniać je coraz mniejszymi.

fot. Oryginalny stroik świąteczny/Adobe Stock, Александра Ермоленко

Stroik świąteczny z żywych roślin

Stroik świąteczny możesz również zrobić na gąbce florystycznej. Wykorzystaj owoce dzikiej róży i głogu, możesz również użyć gipsówki lub zielonych gałązek świerku albo jodły.

Jak zrobić stroik świąteczny z żywych roślin? To proste! Wystarczy krótko poprzycinać poszczególne gałązki i wsuwać je w gąbkę jeden przy drugim. Całość możesz gdzieniegdzie oprószyć sztucznym śniegiem albo złotym lub srebrnym sprayem. Ten stroik doskonale sprawdzi się na świątecznym stole.

fot. Stroik świąteczny z żywych roślin/Adobe Stock, agneskantaruk

Czytaj także: Jaką choinkę wybrać na święta – sztuczną czy żywą?Bombki choinkowe nie muszą być proste, a odpowiednio dobrane stworzą niepowtarzalną atmosferę

Tagi: Boże Narodzenie, ozdoby świąteczne