Świąteczne dekoracje do domu. Jak samodzielnie zrobić wianek z szyszek?

Święta coraz bliżej, a co za tym idzie, zaczynamy już powoli zastanawiać się nad świątecznymi dekoracjami do naszego domu. Większość z nas chce, aby miejsce, w którym będziemy spędzać ten wyjątkowy okres miało niepowtarzalny klimat. Wiele barwnych elementów wystroju znajdziemy w niemal każdej sieciówce. Jednak mimo wszystko nic nie cieszy tak bardzo, jak ozdoby wykonane samodzielnie - to nie tylko ogromna satysfakcja, ale także sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu. W dzisiejszymartykule dowiecie się jak własnoręcznie stworzyć wianek z szyszek, który będzie prezentował się bardzo efektownie w praktycznie każdym domu.

Materiały potrzebne do wykonania wianka z szyszek

Jakich materiałów będziecie potrzebować do zrobienia swojego własnego wianka? Prawdopodobnie niektóre z nich macie już u siebie w mieszkaniu.

Potrzebne będą:

-baza, która będzie pełniła funkcję obręczy wianka (np. styropianowa obręcz lub sztywno zwinięty grubszy papier)

-spora ilość szyszek, tak aby starczyło na oklejenie całej obręczy (najlepiej sprawdzą się szyszki z modrzewia)

Świąteczne dekoracje do domu. Jak samodzielnie zrobić wianek z szyszek?

-coś do dekoracji (np. perełki, koraliki, srebrny/złoty spray)

-gorący klej

Skoro mamy już wszystko, co niezbędne, możemy przejść do części praktycznej. Jak krok po kroku stworzyć wianek z szyszek DIY?

1. Na początku do naszej bazy przyklejamy szyszki - najlepiej jak najgęściej i jak najbliżej siebie.

2. Następnie, zajmujemy się dekoracjami. W wybranych przez nas miejscach umieszczamy koraliki, perełki - właściwie wszystko, co nam przyjdzie do głowy. Dajmy ponieść się kreatywności!

3. Kiedy klej zastygnie, w celu uzyskania bardziej spektakularnego efektu, możemy spryskać cały wianek sprayem w wybranym kolorze. Świetnie będzie wyglądał złoty lub srebrny.

4. Aby całość lepiej prezentowała się wizualnie, warto usunąć wystające nitki gorącego kleju.

5. Nasza dekoracja jest gotowa! Możemy umieścić ją w dowolnym miejscu w domu i cieszyć się efektem naszej samodzielnej pracy. Koniecznie wypróbujcie sami - świetna zabawa oraz satysfakcja gwarantowane.