Ozdoby świąteczne przed dom - ELLE Decoration

Udekorowanie domu z zewnątrz na święta Bożego Narodzenia to świetny sposób na wprowadzenie na nasze podwórka iście świątecznego klimatu, ale nie tylko. Dzięki temu możemy nieco rozświetlić i rozweselić ponurą atmosferę, która zdecydowanie przeważa podczas zimowego okresu.

Jakie dekoracje przed dom wybrać, aby wyglądało to efektownie? Jak zrobić to tak, by nie przesadzić? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości! Przedstawiamy Wam kilka sprawdzonych propozycji, które sprawdzą się przy niemal każdym domu.

Dekoracje świetlne - oświetlenie zewnętrzne domu

Najwiecej osób decyduje się na wszelkiego rodzaju ozdoby w formie dekoracji świetlnych. Mogą to być łańcuchy, kurtyny świetlne, a nawet figurki w kształcie reniferów czy choinek. Wybór jest ogromny i każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. To najprostsza forma dekoracji domu, a przy tym chyba najbardziej efektowna. Możemy nimi ozdobić płot, balustrady, drzwi, a nawet krzewy w ogrodzie. Dzięki temu dom widać już z daleka, a duża ilość światełek wprowadza na podwórko magiczny klimat. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z ilością, bo efekt wtedy może być odwrotny - całość będzie mogła wyglądać wówczas nieco tandetnie. Należy tez zwrócić uwagę na to, aby wybrać oświetlenie, które jest przystosowane do wykorzystywania na zewnątrz. Jego stopień ochrony nie może wynosić mniej niż IP44. Odpowiednie oznaczenia powinny być widoczne na opakowaniu.

>> Oświetlenie zewnętrzne domu - jaki efekt daje, jak je rozmieścić?

Dekoracja drzwi wejściowych - wieńce i girlandy

Jeśli nie chcemy za bardzo szaleć z dekoracjami na zewnątrz domu, warto chociażby ozdobić drzwi wejściowe. W tej roli idealnie sprawdzą się bożonarodzeniowe wieńce i girlandy. Najczęściej wykonywane są z szyszek, gałązek drzew iglastych oraz uzupełniane bombkami lub wstążkami. Są to elementy dekoracyjne, które od razu kojarzą się ze świątecznym okresem. Takie wieńce i girlandy można śmiało kupić gotowe w sklepie albo spróbować skomponować tę ozdobę samodzielnie. O tym, jak wykonać na przykład wieniec z szyszek pisaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów - gorąco zachęcamy, aby sprawdzić!

>> Świąteczne dekoracje do domu. Jak samodzielnie zrobić wianek z szyszek?

Ozdoby w ogrodzie - lampiony i latarnie

Wiele osób ma to szczęście w postaci posiadania ogrodu. Sam w sobie jest on wizytówką i dekoracją zewnętrzną domu, a dodanie do niego kilku świątecznych elementów, pomoże nam osiągnąć imponujący efekt. Poza światełkami, warto pomyśleć nad posadzeniem w ogrodzie kilku choinek. Możemy dodatkowo ozdobić je kolorowymi bombkami czy też wstążkami. Swoje miejsce przed domem mogą znaleźć także wszelkie dekoracyjne lampiony oraz latarnie. Przykuwają wzrok i idealnie sprawdzą się jako element świątecznej kompozycji. W ten sposób nasze podwórko szybko zamieni się w iście świąteczną krainę.