Cegła, beton oraz metal - wnętrze w stylu loft

Domowego ciepła nadaje cegła na ścianie w przedpokoju oddzielonego od przestrzeni dziennej ścianą, na której z jednej strony można przeczytać całą historie rodziny w postacie zdjęć i obrazów, a na drugiej wymarzony poster klienta - plakat z Frida Kahlo.

W projekcie staraliśmy się zastosować jak najwięcej naturalnych materiałów wykończeniowych: cegła, beton oraz metal. To są elementy stylu loft -surowe, zimne nieobrobione, jednak czuć w tej przestrzeni ciepło: tak że chce się usiąść z gorąca kawą na kanapie wieczorem, zapalić w kominku i oglądać stare czarno-białe kino, stworzyć biały szum, który uspokaja i usypia.

Cegła, beton oraz metal - wnętrze w stylu loft

Cały parter ma ponad 120 m2, ale siedząc na kanapie zupełnie tego nie czujemy. Oryginalny betonowy sufit i ściana za telewizorem oraz drewniane elementy wizualnie oddzielają część wypoczynkową i tworzą przyjemny klimat i przytulną przestrzeń. W całym domu utrzymaliśmy jedną kolorystykę: odcieni szarości, bieli i drewna. Jednak kolejnym warunek projektu był wprowadzenie kilka mocnych akcentów, stąd pomysł na dolną łazienkę z czarnymi płytkami oraz na akcentem w postaci butelkowej zieleni w górnej.

Nowoczesne wnętrza w stylu loft

Łazienka dla na parterze to udany przykład jak można zastosować czarny kolor w aranżacji wnętrz. Piękne hexagony z wytłoczonym wzorem tworzą dekoracyjną ścianę i nadają przestrzeni elegancji. Aby podkreślić i zagłębić się w ten klimat pomalowaliśmy ścianę z drzwiami oraz otwór okienny na czarny kolor. Dodatkowym elementem dekoracyjnym służy wzór z drewnopodobnych płytek na podłodze i ścianie ułożonych pod kątem 45 stopni oraz elementy drewniane na suficie-nawiązanie do salonu i reszty parteru.

Kolor płytki: 25 Zinnia, Vandersanden

W tej łazience jak i w całym domu jest przemyślany każdy szczegół: balans kolorów, tekstura materiałów oraz ich ułożenie, i oczywiście ciekawe rozwiązania designerskie takie jak wycięte lustro w kształcie hexagonów. Drugim mocnym akcentem w całym domu są piękne płytki "butelkowej zieleni" w górnej łazience. To jest mocny dodatek do całej aranżacji jednak z ciemnymi drewnopodobnymi płytkami oraz metalową obudowę prysznica tworzą swoistą całość.

Salon z widokiem na ogród