Dwuletni chłopiec zamknął mamę na balkonie. Do otwarcia drzwi namówili go dopiero strażacy

TVN24 | Pomorze

6 listopada 2021, 14:21

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
wideo 2/5OSP Solec KujawskiDwulatek zamknął mamę na balkonie

Dwuletni chłopiec zamknął swoją mamę na balkonie. W środku został tylko on i dziewięciomiesięczne dziecko. Pomóc musieli strażacy. Po krótkiej rozmowie udało im się przekonać chłopca do otwarcia drzwi. W "negocjacjach" pomógł pluszowy miś strażak.

Do nietypowej interwencji doszło w czwartek po godzinie 12 w Solcu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). Kobietę na balkonie zamknął jej dwuletni syn. Chociaż rodzina mieszka na parterze, to nie rozwiązało problemu, ponieważ drzwi do mieszkania były zamknięte na klucz.

Dwuletni chłopiec zamknął mamę na balkonie. Do otwarcia drzwi namówili go dopiero strażacy

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że faktycznie mama zamknięta była na balkonie. W mieszkaniu było tylko dwoje dzieci: dziewięciomiesięczne dziecko i dwulatek. Mama bezskutecznie prosiła chłopca o otwarcie drzwi balkonowych - mówi Łukasz Wiśniewski, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu Kujawskim.

Chłopca przekonał miś

Ostatecznie to strażakom udało się namówić dwulatka do wpuszczenia ich do środka.

- Strażacy przekonali chłopca używając pluszowego misia-strażaka. Mamy go właśnie w razie takich interwencji, w których uczestniczą dzieci - tłumaczy Wiśniewski.

Kiedy weszli do mieszkania, chłopiec dostał obiecaną zabawkę. Jak dodaje naczelnik OSP, dzieciom, które zostały same w mieszkaniu nic się nie stało.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: OSP Solec Kujawski

Podziel się
Podziel się