13 sposobów na wykorzystanie pasty do zębów. Wyczyści naprawdę wszystko!

Pasta do zębów to niepozorny produkt, który – jak się okazuje – ma mnóstwo zastosowań. Możesz nią wyczyścić niemal wszystko – od sztućców aż po buty. Jeśli bliskie ci są ekologiczne rozwiązania i nie lubisz wydawać zbyt wielu pieniędzy na profesjonalne detergenty do sprzątania, koniecznie sprawdź poniższe zestawienie najlepszych sposobów na wykorzystanie pasty do zębów w życiu codziennym.

Co można wyczyścić pastą do zębów?

Zaśniedziałą biżuterię i sztućce

Ten sposób znają niemal wszyscy. Jeśli twoja ulubiona biżuteria straciła swój blask lub odziedziczyłeś po babci zastawę, która wymaga odświeżenia, koniecznie sięgnij po pastę do zębów. Nałóż cienką warstwę produktu na zaśniedziały przedmiot, a następnie przetrzyj go szmatką. Zarówno srebro, jak i złoto momentalnie odzyska swój dawny wygląd.

Osad po kawie lub herbacie

Niektóre kawy i herbaty zostawiają na brzegach i dnie kubków nieestetyczny osad. Czasem nie może sobie z nim poradzić nawet zmywarka. Wtedy należy sięgnąć po pastę do zębów. Przetrzyj nią wnętrze kubka i gotowe! Osad z pewnością zniknie, a ty będziesz mógł cieszyć się czystymi naczyniami.

Buty

Jeśli na twoich sportowych butach pojawiły się przebarwienia i trudne do usunięcia zabrudzenia, z pomocą również przychodzi pasta do zębów. Nałóż ją na przykład na starą szczoteczkę i potrzyj nią obuwie. Efekt cię zaskoczy. Twoje buty znowu będą wyglądały jak nowe!

Żelazko

Zobacz także

Może się wydarzyć, że przypalisz coś żelazkiem. Wtedy na jego stopce osadza się brud, który jest trudny do wyczyszczenia. Jednak tutaj również sprawdzi się pasta do zębów. Poczekaj, aż żelazko wystygnie. Następnie nałóż na jego powierzchnię pastę do zębów. Przetrzyj stopkę i znów ciesz się czystym żelazkiem!

Dalszy ciąg artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Jak wyczyścić okap z tłuszczu? Prosty i szybki sposób

Ekran telefonu

Jeśli na twoim ekranie telefonu wciąż widać tłuste zabrudzenia, których nie może się pozbyć żadna szmatka, sięgnij po pastę do zębów. Cienką warstwę nałóż na urządzenie, a następnie delikatnie potrzyj miękką ściereczką. Dzięki temu znikną zabrudzenia. Co więcej, usuniesz także zarazki, których nie brakuje na ekranie telefonu.

13 sposobów na wykorzystanie pasty do zębów. Wyczyści naprawdę wszystko!

Reflektory w samochodzie

Nic tak dobrze nie działa na reflektory w samochodzie, jak pasta do zębów. Przetrzyj je tym produktem, a zobaczysz kolosalną różnicę!

Kran

Pasta do zębów genialnie radzi sobie także z kamieniem, który lubi osadzać się na kranach, prysznicach i innych częściach naszej łazienki. Dlatego tam, gdzie jest on widoczny, nałóż ten produkt i pozostaw na chwilę. Następnie zmyj go wilgotną ściereczką. Twoja bateria w łazience nabierze nowego blasku. Oprócz tego pomieszczenie wypełni się przyjemnym i odświeżającym zapachem.

Drzwi prysznicowe

Uporczywy kamień i brud na drzwiach do kabiny to zmora każdego, kto posiada prysznic. Dlatego tutaj warto też zastosować genialny trik z użyciem pasty do zębów. Nałóż ją na wilgotną ściereczkę. Następnie okrężnymi ruchami zacznij czyścić drzwi do kabiny. Na koniec zmyj wszystko zimną wodą. Kabina nabierze nowego blasku, a smugi i zabrudzenia znikną. W dodatku w łazience będzie się unosił przyjemny zapach mięty.

Butelki dla niemowląt

Zaskoczeni? Okazuje się, że pasta do zębów jest doskonałym produktem do czyszczenia butelek dla niemowląt. Każda mama wie, że trzeba to robić naprawdę starannie i przestrzegać zasad higieny. Pasta do zębów spełni te wymagania. W dodatku pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego zapachu starego mleka. Jak to zrobić? Włóż odrobinę pasty do zębów do butelki, a następnie zalej ją gorącą wodą. Odstaw wszystko na 10 minut. Po tym czasie umyj butelkę jak zawsze. Gotowe!

Termos

W termosie często osadzają się zabrudzenia z różnych napojów. Oprócz tego z naczynia może wydobywać się nieprzyjemny zapach. Jak się go pozbyć? Oczywiście za pomocą pasty do zębów. Włóż ją do wnętrza termosu i napełnił go wodą. Zamknij butelkę i energicznie nią potrząsaj. Na koniec wylej wodę i wyczyść termos. Dzięki temu zabiegowi stanie się on nie tylko higienicznie czysty. Pozbędziesz się również wszystkich nieprzyjemnych zapachów.

Zabrudzenia po kosmetykach

Zobacz także

Podczas malowania odrobina fluidu spadła na twoją ulubioną bluzkę? To nie koniec świata! Nałóż na plamę odrobinę pasty do zębów, a na koniec przetrzyj wszystko wodą. Ten produkt sprawdzi się także podczas robienia manicure. Gdy zdarzy ci się wyjść poza paznokieć i lakier osadzi się na skórkach, możesz go usunąć pastą do zębów. Nałóż ją na palce, a następnie potrzyj delikatnie szczoteczką.

Plamy po farbie

Twoje dziecko bawiło się w artystę i wybrudziło swoje ubrania i przestrzeń wokół siebie farbami? Nie martw się! Z pomocą przychodzi oczywiście pasta do zębów. Nałóż ją na plamy po farbie i poczekaj do całkowitego wyschnięcia. Następnie przetrzyj dane miejsce i gotowe! Plamy znikną bezpowrotnie.

Dywan

Jeśli zdarzyło ci się wylać na dywan herbatę, kawę lub co gorsza wino, nie załamuj się. Sięgnij po pastę do zębów i nałóż ją na zabrudzenie. Następnie wyczyść wilgotną ściereczką. Pasta jest w stanie wniknąć w nawet najgorsze zabrudzenia. To niesamowite!

Błędy przy sprzątaniu [INFOGRAFIKA]