Rosyjskie władze chcą ulepszyć system monitoringu. Kamery same wykryją przestępstwa

Rosyjskie władze chcą ulepszyć system monitoringu. Kamery same wykryją przestępstwaPLPLPLBERUENOnline

 • O nas
 • Najnowsze o Biełsacie
 • Kontakt
 • Mapa strony
 • Informacje o nadawcy
 • Facebook
 • Youtube
 • Twitter
 • Masz ciekawą informację?

  Prześlij do nasWyślijCopyright © Belsat TVDesign: TransparentWiadomości2021.06.18 09:24

  W planach jest połączenie wszystkich systemów nadzoru wideo w rosyjskich miastach w jedną platformę, oraz wyposażenie kamer w narzędzia do samodzielnego analizowania obrazów, informuje Kommiersant.

  Rosyjskie władze szacują, że rozwój jednolitego Systemu Geoinformatycznego (GIS) będzie kosztował 250 miliardów rubli (ponad 13 mld zł). Wdrożenie projektu Krajowa Platforma Nadzoru Wideo powinno zająć pięć lat. Zunifikowany GIS pozwoli państwowym służbom na natychmiastowe identyfikowanie przestępstw i wykroczeń.

  Wiadomości

  Orwell po rosyjsku: system kamer w rosyjskich szkołach rozpozna twarze uczniów

  2020.06.16 16:56

  Stworzenie zunifikowanej platformy nadzoru wideo zakłada na początku ulepszenie technologii stosowanej w Moskwie. Obecnie obrazy z kamer monitorujących w stolicy są przesyłane jednym strumieniem do centrum przetwarzania danych.

  Zastosowanie bardziej nowoczesnych technologii pozwoli kamerom samodzielnie rozpoznawać i rejestrować przestępstwa i incydenty, a dopiero potem przesyłać strumień wideo do centrum danych. To, co się dzieje w kadrze, ma analizować i oceniać sieć neuronowa.

  Nikołaj Komlew , dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Komputerowych i Informatycznych, uważa, że wprowadzenie nowego systemu niesie ze sobą ryzyko wycieku poufnych informacji, które mogą wpaść w ręce intruzów w przypadku włamania lub sprzedaży danych przez urzędników.

  Wiadomości

  Moskwa: metro będzie wyposażone w system rozpoznawania twarzy

  2020.07.22 10:08

  Obecnie pełnowartościowy system nadzoru wideo z rozpoznawaniem twarzy działa tylko w Moskwie. Od września ubiegłego roku został uruchomiony w trybie testowym w kolejnych dziesięciu dużych miastach Rosji. Decyzja ta została skrytykowana przez międzynarodową organizację praw człowieka Human Rights Watch. Projekt zdaniem organizacji zagraża prywatności. W rosyjskich mediach pojawiły się już informacje, że na czarnym rynku można kupić dane dotyczące szczegółowych tras wybranych osób uzyskane z systemu monitoringu.

  Wiadomości

  W Rosji można kupić dane z rozpoznających twarze kamer monitoringu miejskiego

  2020.09.25 14:59

  jb/ belsat.eu