Ukryte kamery do domu i do biura – wszystko, co warto o nich wiedzieć

REKLAMA

Czy wiesz, że kamery szpiegowskie mogą służyć nie tylko służbom specjalnym, detektywom czy szpiegom? To innowacyjne, wszechstronne urządzenia, które nadają się do wykorzystania domowego czy firmowego. Jakie zadania może spełniać ukryta kamera? Jak wybrać odpowiedni model? Podpowiadamy!

Współczesne, wszechstronne ukryte kamery mają wiele funkcji i zastosowań. Przydadzą Ci się zarówno w życiu codziennym, jak i podczas pracy w biurze. Do czego mogą Ci się przysłużyć tego typu sprzęty i w jaki sposób najlepiej je wykorzystać?

Do czego możesz wykorzystać ukryte kamery w domu i biurze?

Zacznijmy najpierw od tego, jakie domowe zastosowanie mają kamery szpiegowskie. Możliwości tego sprzętu w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym są naprawdę wielkie!

Jak sprawdzi się w firmie?

Poza domem ukrytą kamerę możesz wykorzystać również w biurze. W jakich celach?

Ukryte kamery do domu i do biura – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Pamiętaj, że instalując ukryte kamery musisz poinformować o tym innych domowników, pracowników zewnętrznych firm, Twoich podwładnych oraz osoby trzecie, które przekraczają próg firmy. Wyraźna informacja może mieć np. formę tabliczki z napisem „Obiekt monitorowany!”

Jaka powinna być odpowiednia ukryta kamera?

Wysokiej jakości kamera do kontrolowania domu czy firmy powinna być dyskretna. Nie może rzucać się w oczy. Z tego względu warto postawić na sprzęt przypominający np. zegarek, artykuły gospodarstwa domowego czy inne przedmioty, które nie będą wzbudzać niczyich podejrzeń w domu i mieszkaniu.

Musi rejestrować obraz w bardzo dobrej jakości – najlepiej FullHD. Dobrze, jeżeli posiada mocną baterię, dzięki której będzie pracować nawet w przypadku odcięcia źródła zasilania zewnętrznego.

Naszym zdaniem świetnie sprawdzi się kamera WiFi. To sprzęt, który umożliwia ciągłe łączenie z odbiornikiem, którym może być np. telefon. Proces przekazywania obrazu odbywa się dzięki temu, że kamera IP podłączona jest do Internetu. Dzięki dedykowanej aplikacji możesz zawsze zobaczyć co dzieje się w obrębie obiektywu zainstalowanego urządzenia.

Kamery szpiegowskie – przykłady urządzeń, które możesz wykorzystać.

Kamerą, którą wykorzystasz zarówno w biurze jak i w domu będzie kamera IP-90 WiFi ukryta w wizjerze do drzwi. Popularny „judasz” z pewnością nie rzuci się w oczy. To świetna ochrona przed skutkami włamania. Sprzęt zapewnia wysoką jakość rejestrowanych materiałów (FullHD) i umożliwia ciągły podgląd dzięki modułowi WiFi. Urządzenie ma czuły mikrofon (zasięg do 5 metrów), kąt widzenia sięgający 180 stopni oraz obiektyw umożliwiający nagrywanie nawet po ciemku. Zarejestruje on m.in. to kto wchodził do Twojego mieszkania pod nieobecność domowników, a nawet jakie osoby kręciły się pod drzwiami.

Z kolei do zastosowania wewnętrznego możesz wykorzystać ukryte kamery zamontowane w zegarkach takie jak zegarek na szafkę IP-281 czy PV-FM20 HWDI. Wygląd tych urządzeń przypomina standardowe budziki spotykane w biurach, salonach czy sypialniach.

To świetny sposób do zabezpieczenia swojego mienia w domu i firmie. Zegarki mają też interesujące funkcje dodatkowe. PV-FM20 posiada np. tryb detekcji ruchu, dzięki czemu kamera zacznie rejestrować obraz wyłącznie, gdy ktoś porusza się w pobliżu. Dyskretny wygląd nie wzbudzi na pewno niczyich wątpliwości.

Pamiętaj, że znajdziesz również inne kamery do zabezpieczenia domu czy biura. Wybierz odpowiedni dla siebie rodzaj i nie martw się o los swoich bliskich i posiadanego mienia!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki