Xiaomi Smart Door Lock 1S | MIUI Polska

Xiaomi Smart Door Lock 1S
MIUI Polska >Aktualności >CoNowego >Xiaomi Smart Door Lock 1SAdam Błażejewski - 9 listopada 2021

Xiaomi zaprezentowało kolejną generację inteligentnego zamka do drzwi, który dostępny jest już w przedsprzedaży na portalu JD.com z ceną 1299 juanów (około 800 zł).

W przeciwieństwie do pierwszej generacji Xiaomi Smart Door Lock, którą opisywałem w tym artykule, najnowszy model współpracuje zarówno z aplikacją Xiaomi Home, jak i Apple Home Kit. Urządzenie jest również wyposażone w półprzewodnikową identyfikację odcisków palców 3D, co pozwala na wykorzystanie biometrii w celu zwiększenia zabezpieczeń zamka. Nowa generacja jest również wyposażona w algorytm wykrywania odcisków palców stosowany ponoć w szwedzkiej klasie finansowej, który ma skutecznie odrzucać fałszywe odciski palców.

Xiaomi Smart Door Lock 1S | MIUI Polska

Zamek ten odblokować można również za pomocą wbudowanego modułu NFC oraz zintegrowanej klawiatury. Urządzenia, którymi możemy odblokować ten zamek, to m.in. zegarki Xiaomi, Mi Band 6 NFC oraz telefony z serii Xiaomi Mi 11 czy Redmi K40. Producent przewidział też możliwość parowania urządzeń innych producentów, lecz do poprawnego działania oczywiście trzeba będzie zainstalować odpowiednią aplikację Xiaomi.

Czytaj też:Redmi K50 Gaming - premiera za tydzień

Główny układ zabezpieczający umieszczony został przez producenta w tylnym panelu, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie możliwości manipulacji przy zabezpieczeniach zamka.

Na chwilę obecną brak jest informacji o wprowadzeniu tego produktu na rynek globalny. Patrząc na ekspansję Xiaomi na rynku światowym, nie możemy wykluczyć, iż kiedyś doczekamy się podobnego typu produktów tej marki w krajach innych niż Chiny.

Źródło: GizmoChina

Podziel się:

Przeczytaj:

Brak powiązanych wpisów.

xiaomi Xiaomi Smart Door Lock 1S
Subskrybuj Połącz za pomocąD ZalogujPowiadom oPołącz za pomocąD1 KomentarzNajnowszeNajstarszeNaj. głosów Inline FeedbacksPokaż wszystkie

O Adam Błażejewski

Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.