Idealna szafa do sypialni – praktyczne porady, które ułatwią Ci wybór

Szafa do sypialni – czego nie może zabraknąć?

Najważniejszą funkcją szafy jest oczywiście przechowywanie przedmiotów oraz akcesoriów codziennego użytku. Szafa często mieści nie tylko ubrania, bieliznę, dodatki i obuwie, ale też ręczniki i zapasowe komplety pościeli. Dlatego też istotne jest, żeby była naprawdę pojemna i swoją wielkością dobrana do ilości rzeczy, które posiadają jej właściciele. Osoby, które mają pokaźną kolekcję ubrań i dodatków, z pewnością będą zadowolone z dużej szafy. Na rynku dostępne są nawet sześciodrzwiowe modele! Z kolei ludzie, którzy cenią minimalizm, z pewnością ucieszą się z szafy w tradycyjnym rozmiarze.

Wybierając szafę do sypialni, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wyjątkowy charakter tego pomieszczenia. To w nim codziennie zasypiasz, budzisz się, usiłujesz odpocząć i się zregenerować, jak również spędzasz intymne chwile. Z tego powodu ważne jest, żeby mebel ten wpasowywał się w obrany wcześniej styl i aranżację pomieszczenia. Niedopuszczalne jest, żeby zakłócał on przytulną atmosferę, był zbyt wyrazisty i przyciągał nadmierną uwagę. Szafa powinna wtopić się w tło, a nie być głównym elementem pokoju.

Idealna szafa do sypialni – praktyczne porady, które ułatwią Ci wybór

Szafy do sypialni – jak znaleźć idealny rozmiar?

W momencie, gdy chcesz kupić odpowiednią szafę do sypialni, musisz wziąć pod uwagę jej rozmiar. Jest on zależny głównie od dwóch czynników – ilości posiadanych przez Ciebie rzeczy oraz od wielkości przestrzeni, którą dysponujesz. Wiadome jest, że gdy Twoja sypialnia jest bardzo mała, nie uda Ci się wstawić do niej ogromnej szafy, na przykład takiej o szerokości około 3 metrów. Musisz wtedy zdecydować się na mniejszy mebel. Przed dylematem tym stają zwłaszcza osoby mieszkające w blokach, gdzie sypialnie są często naprawdę małe. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem może okazać się zakup niewielkiej szafy, jak również znaczne ograniczenie posiadanych rzeczy. Problemem w doborze mebla mogą okazać się również nieustawne pomieszczenia, trudne w aranżacji. To między innymi pokoje ze skosami, dużymi oknami, kilkoma parami drzwi, kolumnami. Wymagają one przemyślanego zakupy szafy, po wcześniejszym dopasowaniu idealnego łóżka i zmierzeniu pozostałej przestrzeni.

Jeśli Twoja sypialnia jest duża, jesteś prawdziwym szczęściarzem! Możesz pozwolić sobie na zakup szafy, która Ci się podoba! Pamiętaj jednak, że nie ma sensu inwestowania w bardzo duży mebel, gdy jesteś minimalistą i masz naprawdę mało rzeczy. Dobierz jej rozmiar rozsądnie do tego, co posiadasz. Uznaje się, że jedna osoba potrzebuje około 140 cm na swoje ubrania – przy szafie o standardowej wysokości 210 cm. W sytuacji, gdy z mebla tego będzie korzystała para, warto zakupić model dwa razy większy. Pamiętaj, żeby szafa, bez względu na swoją wielkość, była funkcjonalna. W dobrej organizacji pomocne będą wszelki półki, wieszaki, szuflady, kosze na buty, szuflady na biżuterię i tym podobne. Dzięki nim utrzymanie ładu i porządku stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Najmodniejsze szafy do sypialni

Podejmując decyzję o zakupie szafy do sypialni, zwróć przede wszystkim uwagę na jej wykonanie. Warto zdecydować się na solidny mebel, który pozostanie w idealnym stanie przez wiele lat. Tego typu szafy do sypialni znajdziesz np. w sklepie Kler.

Kupując szafę do sypialni, należy zwrócić również uwagę na jej estetykę. Mebel ten powinien być nie tylko praktyczny, ale i stanowić wizualną ozdobę, która komponuje się z całością pomieszczenia. Jaki kolor i wykończenie preferujesz? Tradycyjne drewno? Nieustannie modną biel? Nowoczesną czerń? Rewelacyjną możliwością jest zakup szafy do sypialni z lustrem. Za jego pomocą możliwe jest optyczne powiększenie pomieszczenia, rozjaśnienie go i podkreślenie jego wyjątkowego charakteru. To również praktyczna opcja – w lustrze możesz sprawdzić, czy wszystkie elementy Twojego stroju są do siebie dopasowane, a także to, jak prezentuje się Twoja fryzura.

W minimalistycznie urządzonych sypialniach sprawdzą się duże, jednolite meble z gładkimi frontami. Zaletą będzie brak uchwytów, dekoracyjnych ram oraz dodatkowych ozdób. Dobrze prezentować będą się powierzchnie z połyskiem, jak również lustra – szczególnie te na całych powierzchniach drzwi. W pokojach z klasycznymi aranżacjami wspaniale wyglądać będą szafy w kolorze drewna. Widoczne i wyraźne uchwyty będą stanowiły kolejną zaletę. Lustra to opcja dodatkowa – szafa w klasycznej sypialni będzie prezentować się dobrze zarówno z lustrem, jak i bez niego. Lekkości nadadzą sypialni szafy na nóżkach, podkreślając tym samym jej romantyczny charakter. Dobrze wyglądać będą zwłaszcza niewielkie modele z nietypowo ułożonymi szafkami. Różnorodność wzorów i kolorów z pewnością pozwoli Ci na wybór idealnej szafy, która wspaniale wpasuje się w Twoją sypialnię.