"Nie burzymy Atrium Targówek". Co inwestor ma na myśli?

Atrium Targówek będzie zburzone. W zamian powstaną mieszkania Właściciel centrum handlowego przy Głębockiej chce zastąpić obiekt z 1998 roku nowym kwartałem Bródna.czytaj Przypomnijmy: na posiedzeniu komisji ładu przestrzennego Rady Warszawy, które odbyło się online 2 września, przedstawiciel firmy Atrium opowiedział o planach dotyczących budowy przy węźle Głębockiej z trasą S8 (Toruńską) wielofunkcyjnego kwartału z mieszkaniami na wynajem. Teraz właściciel mówi już o "regeneracji" i "transformacji" Atrium Targówek.

REKLAMA

Rozważają różne opcje

- Jest to projekt czysto koncepcyjny, prezentowany wyłącznie poglądowo jako tło dyskusji na tym etapie, wizualizujący różne możliwości przyszłego zagospodarowania terenów - czytamy w wiadomości z firmy Atrium. - Proces planowania zagospodarowania przestrzennego dzieli się na fazy. Powyższa wizualizacja została przygotowana w ramach fazy programowej, która prezentuje wyłącznie wstępne koncepcje w różnych wariantach. Koncepcja programowa nie mówi nic o etapowaniu inwestycji. Faza ta nie obejmuje kwestii budynków, ich wielkości, położenia i wzajemnych relacji. Są one przedmiotem koncepcji architektonicznej, która powstaje dopiero po uchwaleniu nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

REKLAMA

"Regeneracja i programowanie". Co to znaczy?

Atrium pisze, że "w każdym z wariantów programowych regeneracji obiektów na parterze i na I piętrze zaprogramowane jest obecne centrum handlowe ze wszystkimi funkcjami i najemcami". Ze zdania wynika, że właściciel rozważa przeniesienie sklepów i punktów działających w Atrium Targówek na pierwsze dwie kondygnacje nowych budynków planowanych w miejscu istniejącego centrum handlowego. Potwierdza to wspomniana wizualizacja, zaprezentowana na posiedzeniu komisji Rady Warszawy.

Równolegle Graham Kilbane z Atrium Group przekazał nam jednak, że "Grupa Atrium nie planuje wyburzać swoich obiektów handlowych w Polsce" a "celem Atrium jest transformacja obiektów handlowych w kierunku wielofunkcyjnych centrów dzielnicowych poprzez dodanie do istniejących galerii nowych funkcji mieszkalnych, biurowych czy rozrywkowych". Można to odbierać jako zapowiedź nadbudowy centrum handlowego o dodatkowe kondygnacje. Niezależnie od tego, która z wersji jest na dziś bardziej prawdopodobna, faktem pozostaje jedno: Atrium rozważa budowę obok węzła Głębockiej z trasą S8 (Toruńską) mieszkań i biur.

(dg)