Zatrzaśnięty kluczyk? Nawet nie myśl o wybijaniu szyby. Jest lepsza metoda

Zatrzaśnięty kluczyk? Nawet nie myśl o wybijaniu szyby. Jest lepsza metoda

MACIEJ GIS• 5 miesięcy temu• 6 komentarzy

Zgubienie kluczyka do samochodu stanowi w obecnych czasach dość poważny problem. W dobie coraz powszechniejszej elektroniki w pojazdach trudno jest bez większych problemów oszukać immobilaizer czy inne zabezpieczenia stosowane w pojeździe.

Czasy wytrychów, złodziejek i tym podobnych urządzeń się skończyły. Samochód stał się komputerem na kołach. Tym samym, jak dojdzie do sytuacji, w której kluczyk do samochodu zostanie zatrzaśnięty albo zgubiony, pod żadnym względem nie powinno się próbować otworzyć pojazdu na własną rękę. W ten sposób może dojść w łatwy sposób do uszkodzenia zamka.

Nie powinno się też wybijać szyby – jeżeli kluczyk jest zatrzaśnięty. Taką opcję powinno się pozostać jako ostateczność. Jednak, gdy zapadnie już taka decyzja, to lepiej zawczasu sprawdzić na portalach aukcyjnych, ile kosztuje dana szyba. Jest to ważne, ponieważ niektóre z nich, choć wielkościowo są najmniejsze, mogą okazać się najdroższe.

Z ratunkiem przychodzi pogotowie zamkowe. Wezwany specjalista w szybki sposób powinien poradzić sobie z otwarciem auta. Można powiedzieć, że na każdy pojazd jest jakiś sposób. W czasach elektroniki, złodzieje mają wiele sposobów otwierania samochodów. Czasami trwa to dosłownie kilkanaście sekund.

Profesjonalne pogotowie zamkowe powinno poradzić sobie w kilka minut z odblokowaniem pojazdu. Taka usługa nie jest jednak najtańsza. W zależności od modelu, skomplikowania oraz dojazdu do miejsca zdarzenia, będzie trzeba zapłacić mniej więcej od 100 do nawet 400 zł. Mimo to jest to mniej niż w przypadku wymiany szyby na nową.

Najnowsze

Test: Kia EV6 - kompaktowy (super) samochód

Ferrari wbiło się w barierki. Groźny wypadek na S10