Dlaczego warto zamontować sejf ścienny?

Dlaczego warto zamontować sejf ścienny?

Przechowywanie cennych przedmiotów we własnym domu wiąże się z pewnym ryzykiem. Kradzieże są częste zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Włamania dotyczą nawet strzeżonych osiedli, dlatego w domu warto posiadać sejf. Dobrym wyborem jest w szczególności sejf ścienny, który łatwo montuje się w dowolnym pomieszczeniu.

Czym jest sejf ścienny?

Sejfy domowe można montować na różnych płaszczyznach. Sejfy podłogowe zakłada się na poziomie parkietu lub paneli, natomiast ścienne w poszerzanych ścianach. W ten sposób tworzy się bezpieczną i funkcjonalną skrytkę do przechowywania cennych przedmiotów. Sejfy domowe mogą służyć do zabezpieczania pieniędzy, biżuterii, ważnych dokumentów, broni palnej lub innych rzeczy, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce.

W sejfach ściennych przechowuje się bezpiecznie dowolne przedmioty. Zabezpieczenie stanowi specjalny kod, którego wpisanie jest niezbędne do otwarcia skrytki. Dodatkowo sejf ścienny zamontowany na etapie budowy domu można ukryć za pomocą różnych elementów wykończeniowych. Niewidoczny schowek skutecznie ogranicza ryzyko kradzieży.

Dlaczego warto zamontować sejf ścienny?

Bezpieczeństwo przedmiotów w skrytce zapewnia się nie tylko poprzez zamek elektroniczny, ale i przez progi uniemożliwiające wepchniecie drzwi do środka. Ochronę stanowią również blokada drzwi i specjalne rygle, które zabezpieczają przed przewierceniem zamka.

Do czego przydaje się sejf ścienny?

Sejf ścienny z zamkiem elektronicznym może służyć do przechowywania dowolnej sumy w gotówce, złota, kamieni szlachetnych, diamentów oraz innych kosztowności. Na specjalne zamówienie można wykonać również self do ewidencjonowania broni, którego klasa odporności jest gwarantowana przez normę PN-EN 14450:2006. Przechowywane w nim pistolety, karabiny lub inne rodzaje broni będą właściwie chronione przed użyciem przez osoby niepowołane. Dzięki temu osoba legalnie posiadająca broń palną uniknie problemów z jej nieodpowiednim zabezpieczeniem przed innymi użytkownikami.

Sejf ścienny może mieć zarówno niewielkie rozmiary, jak i większe gabaryty. Bez trudu zmieszczą się w nim spore teczki z dokumentami bądź cenne obrazy, np. na czas wakacyjnego wyjazdu. Wielkość sejfu jest dostosowywana do potrzeb konkretnego użytkownika.

Jeśli ma się zbyt mało miejsca na sejf ścienny lub posiada się dom wybudowany wiele lat wcześniej, cenne rzeczy można zabezpieczyć w sejfie do montażu w szafie. Sejf tego typu umieszcza się w dowolnym meblu lub we wnęce między meblami, a następnie maskuje się je płytą meblową. Dzięki temu skutecznie chroni się wybrane przedmioty w każdym budynku.

Jak przebiega montaż sejfu ściennego?

Montaż sejfu ściennego jest wykonywany w czasie budowy domu. Skrytkę umieszcza się w ścianie, której grubość powinna być o 10-15 cm większa od głębokości sejfu. Im wyżej umieści się sejf, tym lepiej. Manewrowanie narzędziami do włamywania na większej wysokości jest trudne, co skutecznie spowalnia złodzieja i zmniejsza ryzyko, że spróbuje otworzyć schowek.

W ścianie, w której ma być umieszczony sejf, pozostawia się otwór. Następnie zabezpieczającą skrzyneczkę owija się metalową siatką, by utrudnić jej wyjęcie ze ściany. Siatkę wraz z wolną przestrzenią wokół schowka zalewa się betonem. Na czas wypełniania otworu i schnięcia betonu, drzwi do sejfu wraz z zamkiem zabezpiecza się, by nie dopuścić do ich zalania wodą. Po wyschnięciu zaprawy można przystąpić do malowania lub tapetowania ściany. Na koniec drzwi sejfu wystarczy zasłonić dowolnym meblem lub wybranym materiałem wykończeniowym, np. panelem ściennym.