Jakie drzwi będą ?odporne? na złodzieja

Jakie drzwi będą ?odporne? na złodzieja

Złodzieje dostają się do domów tą drogą, która jest dla nich najłatwiejsza, a więc także przez drzwi wejściowe, jeśli uznają, że to właśnie jest najsłabszy element. A tak się dzieje, jeśli drzwi nie mają zabezpieczeń antywłamaniowych.

REKLAMA Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Drzwi z klasą

Trudno nie zgodzić się stwierdzeniem, że drzwi wejściowe to wizytówka naszego domu lub mieszkania. Jednak powinny być nie tylko ładne i trwale, ale również wyposażone w skuteczne rozwiązania przeciwwłamaniowe, by zapewnić domownikom bezpieczeństwo i chronić ich mienie przed kradzieżą.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.

Jakie drzwi będą ?odporne? na złodzieja

Dostępne na rynku drzwi zewnętrzne dzielą się pod względem odporności na włamanie na 6 klas, z tym że w budynkach jedno- i wielorodzinnych stosuje się pierwsze cztery klasy. Drzwi standardowe mają klasę 1, co oznacza, że chronią przed włamywaczem stosującym jedynie siłę fizyczną. Klasę 2 otrzymują modele o podwyższonej wytrzymałości, które są odporne na próby włamania podejmowane z użyciem prostych narzędzi. Dopiero drzwi zaliczane do klasy 3 i 4 określa się popularnie jako antywłamaniowe. Pierwsze z nich skutecznie opierają się próbom włamania przy użyciu prostych narzędzi oraz łomu, a drugie – mają sprostać wysiłkom zawodowców, dysponujących „fachową” wiedzą oraz wiertarką bądź pilarką.

Merkury Market

Jeśli mieszkamy na osiedlu strzeżonym lub w bloku z domofonem można wybrać drzwi niższej klasy np. drugiej. W domach jednorodzinnych, zwłaszcza gdy w pobliżu nie ma innych domów, drzwi powinny mieć co najmniej klasę trzecią.

Ważnym elementem antywłamaniowym jest oczywiście antywłamaniowy zamek. Dobrze, aby był samoryglujący, automatyczny i wielopunktowy. Innym bardzo skutecznym rozwiązaniem antywłamaniowym jest dobór odpowiedniej wkładki cylindrycznej do zamka w drzwiach. Dobra wkładka jest zabezpieczona przed rozwierceniem i wyposażona w klucz systemowy, który można dorobić tylko u producenta, po okazaniu specjalnej karty identyfikacyjnej.

Zawsze zamknięte na klucz

Wchodząc do mieszkania należy zawsze zamknąć za sobą drzwi na klucz (a mówiąc fachowo - zaryglować zamek). Złodzieje okradają domy, ale nie zawsze się do nich włamują. Jeśli drzwi wejściowe nie zostaną zamknięte, złodziejom wystarczy parę chwil, aby z przedpokoju ukraść torebkę, telefon i inne wartościowe przedmioty.

Źródło: materiały prasowe Grupy G-U i dombezpieczny.com