Kradli DS 7 Crossback i wysyłali je do Afryki – Francuskie.pl – Dziennik Motoryzacyjny

Kradli DS 7 Crossback i wysyłali je do Afryki – Francuskie.pl – Dziennik Motoryzacyjny

Francuscy żandarmi zatrzymali w Yvelines grupę przestępczą, która specjalizowała się w kradzieżach DS 7 Crossback.

Brygada śledcza zatrzymała w Yvelines, we Francji trzynaście osób podejrzanych o kradzież 23 samochodów. Celem szajki były modele DS 7 Crossback i Range Rover. Funkcjonariusze dotarli do złodziei poprzez odkrycie jednego z pojazdów oczekujących na dostawę. Odnaleziono również specjalistyczny sprzęt służący do kradzieży oraz dużą sumę pieniędzy w gotówce. Straty szacowane są na 700.000 euro (ponad 3,2 mln zł). Dochodzenie w sprawie złodziei SUV-ów trwało od marca tego roku.

Zobacz także: Nowy DS 7 Crossback: podwyżka ceny i wycofanie z oferty silnika PureTech 130

Kradli DS 7 Crossback i wysyłali je do Afryki – Francuskie.pl – Dziennik Motoryzacyjny

Zorganizowana sieć nie ograniczała się tylko do rejonu Yvelines, ale działała również w departamencie Île-de-France i Oise. Wyspecjalizowany zespół korzystał z bezinwazyjnej metody kradzieży samochodów za pomocą komputera i specjalistycznego oprogramowania. Złodziej znajdujący w pobliżu zagłuszał fale zapobiegając zablokowaniu samochodu po naciśnięciu przycisku na kluczyku. Drzwi pozostawały otwarte i umożliwiały dostęp się do pojazdu, gdy właściciel się oddalił. Po podłączeniu się do gniazda diagnostycznego, pojazd był uruchamiany. Skradzione DS 7 Crossback transportowano w kontenerach do Afryki.

DS 7 Crossback bardzo często pada łupem złodziei we Francji dlatego marka DS Automobiles postanowiła wprowadzić aktualizację systemu zabezpieczeń. Właściciele zostali powiadomieni przez markę o poprawkach, które będą wykonywane na koszt producenta.

Źródło: Le Parisien

Gorące wiadomości wprost na Twój e-mail

trzy razy w tygodniu, wprost do Twojej skrzynki

Galeria

4.52głosyOcena artykułu