Somfy Door Keeper to nowy smart zamek, który zadba o bezpieczeństwo domu i nie tylko

Somfy Door Keeper to nowy smart zamek, który zadba o bezpieczeństwo domu i nie tylko

Door Keeper - nowy smart zamek od Somfy. Wszystko co musisz o nim wiedzieć

Jak działa Door Keeper? Nowy smart zamek od Somfy nie wymaga żadnych rewolucji w domu - poza montażem niewielkich rozmiarów urządzenia na naszych drzwiach oraz przygotowanego przez firmę Gerda, wkładki. To może zrobić za nas instalator, bo ten produkt kupimy u profesjonalnego dostawcy. Potem wystarczy połączyć urządzenie z domową siecią WiFi... i już działa! Konfiguracja zamka jest dziecinnie prosta - wystarczy kilkadziesiąt sekund, by mechanizm ustawił położenia krańcowe (czyli inaczej zakres ruchu od pozycji otwartej do zamkniętej) i pierwsze kroki za nami. Warto mieć na uwadze, że z zamka Door Keeper możemy cieszyć się bez kupowania innych rozwiązań smart home typu rolety automatyczne czy centrala sterująca - są one elementem całego ekosystemu, do którego w każdej chwili możemy dołączyć nasz zamek. Lub odwrotnie - jeśli mamy rozwiązania Somfy w domu, możemy z łatwością do centrali podpiąć w każdym momencie zamek Door Keeper.

To cię zainteresuje Somfy One+ - kamera i przyjaciel domu w jednymBezpieczeństwo z Somfy Protect

Z zamkiem Door Keeper zawsze mamy informację, czy jest on odblokowany czy zablokowany, a także czy drzwi zostały poprawnie zamknięte. Zamek stale monitoruje stan drzwi - i dzięki wbudowanemu czujnikowi IntelliTAG poinformuje nas o próbach otwarcia przez osoby do tego nieupoważnione. Prawdziwy ocean możliwości otwiera przed nami aplikacja - to za jej pośrednictwem możemy udzielać dostępów (zarówno stałych, jak i czasowych) kolejnym użytkownikom, a także konfigurować rozmaite automatyzacje. I jedną z tych, którą większość polubi od pierwszego użycia jest tryb Leave'n'Lock - czyli automatyczne zamykanie drzwi po opuszczeniu mieszkania przez wszystkich lokatorów.

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. W Somfy dbamy, by nasi klienci mogli być spokojni o swój dom. Tak narodził się pomysł zaprojektowania urządzenia, które tę potrzebę jeszcze mocniej wesprze. Door Keeper monitoruje stan drzwi frontowych, a dzięki technologii IntelliTAG wykrywa wibracje i informuje o potencjalnym zagrożeniu ich otwarcia przez nieupoważnione osoby – mówi Maciej Gąszczak, Product Manager w Somfy Polska.

Somfy Door Keeper to nowy smart zamek, który zadba o bezpieczeństwo domu i nie tylko

Wiemy już że montaż jest prosty, podobnie jak konfiguracja. Co jednak z zasilaniem? W tym celu inżynierowie wykorzystali montowany w dolnej części zamka akumulator, który wystarczy na kilka, a nawet kilkanaście, miesięcy użytkowania. Co później? Dzięki łatwemu dostępowi i bezproblemowemu wyjęciu akumulatora - wystarczy na kilka godzin podłączyć go do ładowarki z wejściem USB typu C... i gotowe! O tym, że zaczyna brakować energii poinformuje nas czerwona dioda - ale producent zapewnia, że urządzenie nie potrzebuje takich zabiegów przy intensywnym użytkowaniu (kilka-kilkanaście razy dziennie) nawet przez ponad pół roku.

Czytaj dalej poniżej

Elegancki i dostosowujący się do naszego stylu życia

Door Keeper to inteligentny zamek, który w połączeniu z dedykowaną aplikacją da nam nie tylko ogrom możliwości i spokój ducha, ale także... wygodę i cały szereg konfiguracji. Co ważne: Door Keeper, choć jest urządzeniem elektronicznym, można także obsługiwać w 100% mechanicznie - ręcznie "przekręcając" zamek od wewnątrz, bądź korzystając z klucza od zewnątrz. Nie ma więc ryzyka, że w razie problemów czy awarii nie dostaniemy się do domu.

Dzięki integracji z centralą sterującą Tahoma możemy tworzyć zaawansowane scenariusze nie tylko dla zamka, ale także pozostałych smart-urządzeń od Somfy. Wówczas, na przykład, wychodząc z domu nie tylko automatycznie zamkną się drzwi, ale także uruchomione zostaną alarmy, kamery i zasłonięte zostaną rolety. Idealne w swojej prostocie... i - przede wszystkim - wygodzie! Jak na nowoczesne urządzenie przystało - Door Keeper jest nie tylko użyteczny, ale też charakteryzuje się przemyślanym, cieszącym oko, designem.

Zamek Door Keeper już dostępny jest w sprzedaży - póki co wyłącznie w wariancie białym, ale wkrótce do oferty trafi także wariant w ciemniejszym kolorze - antracytowym.

Wpis powstał przy współpracy z Somfy