Z mieszkania przy Szkolnej ukradli pieniądze i biżuterię!

W ostatnim czasie płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Szkolnej w Płońsku.

- Sprawcy, pod nieobecność domowników, podważyli drzwi balkonowe lokalu mieszczącego się na parterze, a po dostaniu się do środka, splądrowali wszystkie pomieszczenia. Ich łupem padły pieniądze i biżuteria. W płońskiej komendzie prowadzone jest w tej sprawie postępowanie - podaje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat kradzieży z włamaniem do mieszkania na ul. Szkolnej w Płońsku proszone są o kontakt z dyżurnym płońskiej komendy pod nr tel. 47 703 35 00 - apeluje płońska policja.

Z mieszkania przy Szkolnej ukradli pieniądze i biżuterię!

********************

Funkcjonariusze przypominają o właściwym zabezpieczeniu mieszkań i domów. Każda zgłoszona mundurowym sprawa jest wnikliwie prowadzona, lecz dużym utrudnieniem bywa brak świadków i czas, który upływa od zdarzenia do zgłoszenia przestępstwa. Pamiętajmy, że natychmiastowe nawet telefoniczne zgłoszenie o włamaniu, daje większe szanse na wykrycie sprawcy.

Okazją dla złodziei mogą być otwarte drzwi lub okna, nawet podczas chwilowej nieobecności lub snu domowników. Do włamania zachęcają słabe drzwi, łatwe do otwarcia zamki i brak zainteresowania sąsiadów. Dlatego porozmawiaj z sąsiadami na temat bezpieczeństwa w miejscu waszego zamieszkania. Jeżeli sam zobaczysz nieznajomą, podejrzanie wyglądającą osobę, obserwującą okoliczne obiekty lub próbującą otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu - dzwoń pod nr 997 lub 112.