Klucze w zamku, uchylone drzwi do mieszkania i charakterystyczny zapach

TVN24 | Wrocław

14 grudnia 2021, 11:31

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Wrocław
wideo 2/6Policja WrocławW mieszkaniu rozstawione były namioty do profesjonalnej hodowli

Wrocławscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, u których w mieszkaniu znaleźli duże ilości marihuany. Policjantów do lokalu przywiódł charakterystyczny zapach, wydobywający się - jak się okazało - przez szczelinę uchylonych drzwi, w których, przez swoje roztargnienie, podejrzani zostawili klucze po zewnętrznej stronie zamka.

Klucze w zamku, uchylone drzwi do mieszkania i charakterystyczny zapach

Na informacje o tym, że w jednym z mieszkań we wrocławskiej dzielnicy Krzyki mogą być uprawiane konopie indyjskie, policjanci z referatu do walki z przestępczością narkotykową trafili przy okazji prowadzenia innej sprawy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Słoje z marihuaną

- Kiedy przyjechali pod ustalony wcześniej adres, posiadaczy zabronionych substancji zdradziły klucze pozostawione w zamku od strony klatki schodowej, a wydobywająca się przez szczelinę uchylonych przez nich drzwi charakterystyczna woń doprowadziła do celu. W mieszkaniu przebywali dwaj mężczyźni, zostali zatrzymani. Zabezpieczono łącznie ponad 20 tysięcy porcji różnego rodzaju narkotyków. Głównie były to marihuana czy haszysz, ale nie zabrakło też amfetaminy i innych zabronionych substancji - informuje Aleksandra Rodecka z biura prasowego wrocławskiej policji.

W dwóch pomieszczeniach mieszkania rozstawione były specjalne namioty wyposażone w profesjonalny sprzęt umożliwiający uprawę konopi indyjskich.

35- i 32-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji zabronionych oraz uprawiania konopi innych niż włókniste. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wrocław

Podziel się
Podziel się