Jak otworzyć zamek innym kluczem? - Wydarzenia w INTERIA.PL

Artykuł sponsorowanyCzwartek, 28 maja 2020 (15:25)

Każdy zamek w drzwiach z reguły powinien gwarantować maksymalną ochronę domu czy mieszkania przed obecnością intruzów. Czy jednak rzeczywiście tak się dzieje? Mogłoby się wydawać, że otwarcie zamka innym kluczem jest całkowicie niemożliwe, ale znane są już przypadki, w których manipulacji mechanizmem zamka z pozytywnym skutkiem dokonywano za pomocą innego klucza. Nie dotyczy do grupy produktowej z wyższej półki cenowej takich jak zamki do drzwi Gerda, jednak w polskich mieszkaniach wciąż można spotkać się z tanimi zamkami, które stanowią łatwy cel dla włamywaczy. Zatem na czym polega metoda awaryjnego otwierania zamka innym kluczem?

Bumpingkey, czyli otwieranie zamka innym kluczem

Dla wielu osób termin "bumpingkey" może brzmieć nieznajomo, jednak każdy dobry ślusarz powinien wiedzieć wszystko na temat tej niezbyt wysublimowanej techniki otwierania drzwi innym kluczem. W telegraficznym skrócie, metoda "bumpingkey" polega na manipulacji zamkiem za pomocą spreparowanego klucza. Jeden "fałszywy" klucz może otworzyć wiele tanich zamków, w których poziom zastosowanych zabezpieczeń pozostawia wiele do życzenia.

Jak wygląda klucz do bumpinkey?

Klucze "uderzeniowe", czyli przeznaczone do metody bumpingkey, na pierwszy rzut oka wyglądają bliźniaczo podobnie do tradycyjnych kluczy płaskich, jednak posiadają charakterystyczne, wyfrezowane nacięcia pozwalające na otwarcie tanich zamków. Aby bumpingkey mógł się powieść, klucz uderzeniowy musi pasować swoim rozmiarem do wkładki w zamku drzwi. Reszta zależy już od zdolności forsującego zamek oraz jakości samego mechanizmu i jego podatności na próby otworzenia go niewłaściwym kluczem.

Reklama

Bumpingkey - głośna metoda otwierania zamków

Choć wydaje się, że włamania czy kradzieże nas nie dotyczą, to w każdej chwili możemy stać się celem przestępców czyhających na nasz majątek. Złodzieje stosują coraz bardziej zaawansowane techniki włamaniowe, które w większości przypadków okazują się na szczęście nieskuteczne. Dzieje się tak również w przypadku metody bumpingkey, która nie dość, że działa tylko w przypadku tanich zamków chińskiej produkcji, to w dodatku nie należy do najbardziej dyskretnych. Jak sama nazwa wskazuje, bumping wymaga umiejętnego uderzania w klucz innym przedmiotem, co bardzo często jest powodem nadmiernego hałasu. Bumpingkey jest zdecydowanie głośniejszą metodą manipulacji zamkiem niż np. lockpicking, ale za to wymaga mniej doświadczenia i wiedzy teoretycznej.

Zamki do drzwi - jak wybrać najlepszy?

Awaryjne otwieranie drzwi innym kluczem nie jest możliwe w przypadku nowoczesnych zamków do drzwi charakteryzujących się wysoką jakością systemów zabezpieczających, które nawet dla doświadczonych złodziei okazują się przeszkodą nie do pokonania. Nie każdy posiada jednak wystarczającą wiedzę do tego, aby zakupić zamek do drzwi, który zagwarantuje bezpieczeństwo, a jednocześnie będzie komfortowy w codziennym użytkowaniu. Dlatego warto skorzystać z usług Pogotowia zamkowego w Krakowie - doświadczeni ślusarze nie tylko pomogą wybrać odpowiednie zabezpieczenie, ale również zajmą się szybkim i sprawnym montażem nowego zamka drzwi. Jest to ogromne udogodnienie zwłaszcza dla osób, które niepewnie czują się w "majsterkowaniu", a także dla tych którym brakuje wolnego czasu. Dobry ślusarz https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/ nie tylko profesjonalnie wykona usługę ekspresowego montażu zamka, ale też rozwieje wszelkie wątpliwości co do pielęgnacji mechanizmu zamka drzwi oraz jego konserwowania.

UdostępnijWasze komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,niezależnieod wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jesthejtem – wyślij nam zgłoszenie.