Tego jeszcze nie było! Ta szkoła organizuje drzwi otwarte w Minecraft!

Zespół Szkół Technicznych organizuje drzwi otwarte, jakich jeszcze we Włocławku nie było. Ósmoklasiści będą mogli zwiedzić szkołę zdalnie w Minecraft.

W dobie pandemii szkoły zrezygnowały z organizowania tradycyjnych drzwi otwartych. Pojawiły się nowe pomysły na to, jak zachęcić młodzież do wyboru danej placówki.

Jedną z nowych form promowania szkół stały się drzwi otwarte w Minecraft. Popularna gra komputerowa została wykorzystana już w 2020 r. przez kilka placówek z różnych miast. Wirtualne, “wybudowane” specjalnie na tę okazję cyfrowe budynki szkół pozwalały zorganizować cyfrowe zwiedzanie dla roczników mających rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym.

We Włocławku ten pomysł zamierza wykorzystać Zespół Szkół Technicznych. Uczniowie wykorzystali Minecraft, żeby stworzyć cyfrową wersję budynku placówki.

Tego jeszcze nie było! Ta szkoła organizuje drzwi otwarte w Minecraft!

Drzwi otwarte w Minecraft odbędą się 9 czerwca, w godz. 18-20.

- zapewnia ZST.

W czasie wirtualnych drzwi otwartych ósmoklasiści będą mogli nie tylko zwiedzić budynek ZST, ale również zadawać pytania np.. O kierunki kształcenia.

Uczniowie oraz nauczyciele będą w stałym kontakcie z odwiedzającymi, poprzez czat lub komunikator głosowy na platformie "Discord" (TUTAJ).Na serwerze będzie również podana dokładna instrukcja, jak wziąć udział w wydarzeniu.