Jest film zwiastujący walkę Kossakowskiego z Kapelą w oktagonie. "Jeden z najlepszych trailerów w historii"

Jest film zwiastujący walkę Kossakowskiego z Kapelą w oktagonie. "Jeden z najlepszych trailerów w historii"

"Fajny nam trailer zrobili! Raz tęczą, raz kubotem, faszystowską hołotę XD Czy zwycięży Polska wegańska, queerowa, rowerowa i ekologiczna? Nie wiem, ale oglądajcie!" - tak Jaś Kapela na Twitterze reklamuje film promujący walkę z Ziemowitem Kossakowskim. Starcie pomiędzy publicystami odbędzie się 19 lutego w Atlas Arenie w Łodzi.

Na krótkim filmie Jaś Kapela jedzie na rowerze, a Ziemowit Kossakowski porusza się samochodem. W tle słychać radio, w którym nadawane są komunikaty z ataków na uczestników Marszu Równości, Strajku Kobiet i fotoreportera, który ucierpiał podczas Marszu Niepodległości. Na ekranie widzimy bitych i zatrzymywanych przez funkcjonariuszy uczestników protestów, niebieskie światła policyjnych radiowozów oraz czerwone flary odpalane 11 listopada w Warszawie. Gdy Jaś Kapela na rowerze zbliża się do auta, którym podróżuje Ziemowit Kossakowski, ten drugi otwiera drzwi i obaj na siebie wpadają. Później mamy serię zbliżeń na groźne spojrzenia obu publicystów, którzy niebawem staną naprzeciw siebie, by zmierzyć się w oktagonie.

Pod filmem ukazało się sporo pozytywnych komentarzy. "Niby tylko minuta, ale naprawdę jedna z lepszych zapowiedzi, jakie widziałam", "Jeden z najlepszych trailerów w historii", "Świetny montaż. Wygląda jak trailer filmu. Mega wysoki poziom".

Walczą ze sobą "dla kasy"

Walkę pomiędzy Jasiem Kapelą a Ziemowitem Kossakowskim organizuje świeżo powstała federacja Prime Show MMA. Włodarzem gali jest Kasjusz Życiński - Don Kasjo. To pięściarz, zawodnik tzw. freak show fights. Gdy w grudniu przedstawiono uczestników, obaj publicyści powtarzali zdania o "starciu w pył" przeciwnika (Kapela o Kossakowskim) i "rozwaleniu lewackiego łba" (Kossakowski o Kapeli). Kossakowski wypomniał Kapeli, że ten na Twitterze zagroził mu, że "zmiażdży go" w oktagonie "jak ZOMO górników" w czasie stanu wojennego. Odniesienie do tragedii z kopalni "Wujek", gdzie w grudniu 1981 r. milicjanci i ZOMO-wcy zastrzelili dziewięciu górników i ciężko zranili 23, rozsierdziło Kossakowskiego. - Nie masz żadnych świętości, za obrażanie ofiar komunizmu urwę ci ten lewacki łeb w ringu. Może tak nauczę cię szacunku i moresu, lewacka gnido - mówił do przeciwnika.

Obaj przyznali, że zgodzili się walczyć ze sobą "dla kasy", ale także po to, by ustanowić nowe standardy w dyskursie publicystycznym pomiędzy lewicą a prawicą. - Po co naparzać się gdzieś na ulicy czy w ciemnym zaułku, lepiej zrobić to w oktagonie - mówił Jaś Kapela.

Podczas tzw. "face to face" (moment, gdy zawodnicy stają naprzeciwko siebie po rytualnej wymianie nieuprzejmości) Jaś Kapela obrzucił Ziemowita Kossakowskiego garścią brokatu, zaś ten wymierzył mu za to siarczysty policzek. Publicystów rozdzielili ochroniarze.

Kolejny "face to face" we wtorek, 8 lutego o godz. 20. Transmisja na kanale Prime Show MMA na YouTubie. "Panie Kapela, kiwniesz palcem w moim kierunku, to Cię skasuje prawym sierpem" - napisał w zapowiedzi wydarzenia na Twitterze Ziemowit Kossakowski.

Jest film zwiastujący walkę Kossakowskiego z Kapelą w oktagonie.

Dlaczego Kapela i Kossakowski będą walczyć?

Wokół walki Kossakowski - Kapela zrobiło się głośno w lipcu ub.r., gdy obaj publicyści zaczęli najpierw informować o niej na Twitterze, a potem przerzucać się na tym komunikatorze wyzwiskami i groźbami. Zapytany, dlaczego godzi się wziąć udział w walce, Kossakowski odpowiadał nam: - Dla pieniędzy. Podczas tej gali będzie sporo interesujących walk, ale tylko ta jedna, nasza, będzie miała wyraźny kontekst polityczno-publicystyczny.

W sierpniu o walce ucichło, a jedyne, co o niej miało przypomnieć, to zdjęcie, jakie Ziemowit Kossakowski wrzucił na swojego Instagrama.- Po rozmowie z włodarzami federacji - mogę powiedzieć tylko jedno - polityczna walka roku MMA jest już faktem. Poleje się krew na ostro - napisał publicysta.

Kossakowski był w TVP Info, Kapela związany z "Krytyką Polityczną"

Ziemowit "Piast" Kossakowski to dziennikarz i youtuber. W 2014 r. startował z listy PiS-u w wyborach samorządowych, lecz nie uzyskał mandatu radnego na warszawskim Ursynowie. Współpracował z TVP Info, z końcem czerwca 2018 r. rozstał się z tym kanałem (nie przedłużono z nim umowy). Wcześniej zawieszono go za tekst "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem".

Przed pracą w Telewizji Polskiej Kossakowski prowadził kanał youtube’owy Piast.tv, na którym relacjonował przede wszystkim demonstracje polityczne oraz inne wydarzenia publiczne z udziałem polityków i dziennikarzy. We wrześniu 2020 r. wraz z Mikołajem "Jaokiem" Januszem rozpoczął współpracę z portalem "Życie Stolicy".

Jaś Kapela to pisarz, poeta, publicysta związany z Wydawnictwem "Krytyka Polityczna". Głośno było o nim pod koniec maja ub.r., gdy gościł w "Hejt Parku" Krzysztofa Stanowskiego na youtube’owym Kanale Sportowym, w trakcie którego przyjął od prowadzącego 700 zł za udział w programie.

W czerwcu ub.r. Kapela ruszył ze zbiórką na Patronite.pl. Pieniądze chce przeznaczać na własne, nie tylko medialne, projekty.