Renowacja drzwi wejściowych krok po kroku!

Renowacja drzwi wejściowych krok po kroku!

Jak wyróżnić drzwi wejściowe?

Z V33 to naprawdę proste! Zwykle w naturalnych odcieniach drewna, czasem z niewielkimi, szklanymi wstawkami, coraz rzadziej obite ekoskórą – drzwiom, bo o nich mowa, nie poświęcamy zwykle dużej uwagi. Raz kupione strzegą wejść do naszych domów przez długie lata. A gdyby tak spojrzeć na nie nieco łaskawszym okiem, a potem dodać im nieco oryginalności i charakteru? Wystarczy wałek, farba V33 i odrobina wolnego czasu!

Sprawdź wszystkie produkty firmy V33!

Krok pierwszy – prace przygotowawcze

Zanim zabierzemy się za malowanie, drzwi trzeba dokładnie umyć, a następnie dobrze odtłuścić. Do odtłuszczania można użyć benzyny ekstrakcyjnej, acetonu lub spirytusu technicznego.

Renowacja drzwi wejściowych krok po kroku!

Krok drugi – zabezpieczenie powierzchni

Klamkę, zamek i inne elementy, których nie chcemy pomalować, zabezpieczamy za pomocą taśmy malarskiej.

Krok trzeci – rozrabiamy farbę

Do nadania drzwiom zupełnie nowego wymiaru można z powodzeniem użyć Farby Easy Renowacja od V33. W opakowaniu znajdziemy farbę i niewielką saszetkę ze środkiem Additiv System, który poprawia jej przyczepność. Oba składniki łączymy, dokładnie mieszamy przez ok. 5 minut, sięgając mieszadłem do dna pojemnika. Teraz produkt jest gotowy do użycia.

- Easy Renowacja Kuchnia to innowacyjne rozwiązanie, które nada nowe życie wysłużonym meblom kuchennym, płytkom ściennym, blatom i sprzętom AGD – podkreśla Dawid Antczak, ekspert marki V33. - Tworzona przez nią powłoka jest niezwykle odporna na zabrudzenia, zadrapania i uderzenia czy ciepło, a sama powierzchnia łatwa w utrzymaniu w czystości za pomocą łagodnych detergentów.

Krok czwarty – prace twórcze

Do malowania najlepiej użyć wałka flokowego, a nadmiar produktu dokładnie odsączyć na kuwecie. Farbę nanosimy cienką warstwą, metodą krzyżową i pozostawiamy do wyschnięcia na około 6 godzin. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakładamy kolejną. Do uzyskania pożądanego efektu potrzebujemy 3 warstw. Tym sposobem drzwi nabrały pięknej, morskiej głębi!

Krok piąty – detale

Podobno diabeł tkwi w szczegółach, dlatego przyciągający wzrok „Morski Turkus" został wzbogacony o numer znaleziony na paryskim pchlim targu, wykonany z emaliowanej na biało miedzi. Lekkie spękania i drobne niedoskonałości dodają mu niesamowitego uroku. Ot, kompozycja gotowa! Kolorowe drzwi prezentują się znakomicie.

To niezwykle prosty, niedrogi i efektywny sposób, by przychodzący do nas goście i mijający drzwi sąsiedzi spojrzeli na nasze mieszkanie z nieskrywanym zachwytem.

Źródło i zdjęcia: V33