Rekuperatory ścienne Marley MEnV180 i MEnV180 PLUS - właściwa wentylacja pomieszczeń

Rekuperatory ścienne Marley MEnV180 i MEnV180 PLUS - właściwa wentylacja pomieszczeń

ZASADA DZIAŁANIA REKUPERATORÓW ŚCIENNYCH

Silnik w rekuperatorach Marley zmienia kierunek pracy co 70 sekund. Ciepłe zużyte powietrze jest usuwane z pomieszczenia podgrzewając ceramiczny wymiennik. Następnie zmieniany jest kierunek przepływu powietrza a zasysane świeże powietrze odzyskuje ciepło zgromadzone w wymienniku.

Istnieje możliwość łączenia ze sobą dwóch jednostek. Wówczas kiedy jedno urządzenie dostarcza świeże powietrze, drugie usuwa zużyte powietrze z wewnątrz. Po 70 sekundach jednostki komunikują się ze sobą radiowo i zmieniają kierunki pracy silników.

BUDOWA REKUPERATORÓW MEnV180 i dane techniczne

Rekuperator MEnV 180

DODATKOWE INFORMACJE

Rekuperatory MEnV180 - zasada działaniaRekuperatory MEnV180 - instrukcja montażu

Instrukcje montażu, rekuperatory MEnV180:

NOWOŚĆ 2021: rekuperator ścienny Marley Air 4.0.

Rekuperator Marley Air 4.0 to nowoczesne urządzenie przeznaczone do ciągłej wentylacji pomieszczeń, zapewniające odzysk ciepła na poziomie 80%.

Rekuperator ścienny Marley Air 4.0 jest bardzo łatwy w montażu. Po wykonaniu w ścianie otworu o średnicy 180 mm, wszystkie pozostałe czynności instalacyjne można zrobić bez użycia specjalistycznych narzędzi, wystarczy śrubokręt. Podobnie wszystkie operacje związane z konserwacją urządzenia są niezwykle łatwe i dokonywane od strony wnętrza budynku.

Rekuperator Marley Air 4.0 jest obsługiwany przy pomocy pilota. Pilot umożliwia włączanie/wyłącznie urządzenia, przełączanie trybu pracy (I, II, III) oraz ustawienie trybu letniego (ciągły nawiew z zewnątrz). Trzy tryby pracy I (19m3/h), II (35m3/h) i III (50m3/h) elastycznie dopasowują wydajność rekuperatora do aktualnych potrzeb. W trakcie pracy w II trybie (przepływ powietrza 35m3/h), dwa sparowane urządzenia zużywają tylko 0,15 W energii m3/h (klasa energetyczna A). W tym samym trybie pracy (II) emisja dźwięku to tylko 23 dB (A).

Pilot służący do sterowania rekuperatorem Air 4.0

Podobnie jak inne rekuperatory Marley, dwie jednostki Air 4.0 można skomunikować ze sobą radiowo w celu współpracy, w przypadkach większych kubatur.

BUDOWA REKUPERATORÓW Marley AIR 4.0

Rekuperator Marley AIR 4.0Działanie rekuperatora Marley Air 4.0

Instrukcja montażu:

Podstawowe dane techniczneKontakt z przedstawicielem Marley: https://www.marley.pl/pl/o_nas/kontakt/index.htmwww.marley.pl