Minecraft: Dungeons – bug czyści dysk SSD przy deinstalacji

Minecraft: Dungeons – bug czyści dysk SSD przy deinstalacji

Wiadomośćgry28 maja 2020, 09:27

autor: Aquma

W launcherze komputerowej wersji Minecraft: Dungeons znaleziono bardzo poważny bug. Błąd usuwa całą zawartość dysku SSD w momencie odinstalowywania programu z wykorzystaniem funkcji „dodaj / usuń programy” systemu Windows.

Minecraft: Dungeons – bug czyści dysk SSD przy deinstalacji

13135252Poważny bug w Minecraft: Dungeons.

W pecetowej wersji Minecraft: Dungeons – hack’n’slasha będącego spin-offem megahitu studia Mojang AB – znaleziono niebezpieczny bug. Powoduje on, że w momencie odinstalowywania gry może dojść do… usunięcia nadrzędnego katalogu, w którym się ona znajduje. W niektórych sytuacjach – kiedy użytkownik instaluje wszystkie gry w jednym miejscu – może to oznaczać wyczyszczenie całego dysku lub partycji.

Przyczyną problemu jest tzw. launcher gry. Deweloperzy przestrzegają, by gracze nie usuwali go z wykorzystaniem funkcji „dodaj / usuń programy” Windowsa. Błąd pojawia się w wersjach aplikacji starszych niż 166, więc przed odinstalowaniem programu upewnijcie się, że został zaktualizowany. Wiadomo też, że bug występuje wówczas, gdy użytkownik nie zdecydował się na instalację w domyślnej lokalizacji i sam określił folder, do którego ma trafić gra.

Twórcy z Mojang Studios są świadomi istnienia omawianego problemu i pracują nad jego rozwiązaniem. Warto odnotować, że bug dotyczy jedynie samodzielnej wersji, która jest dostępna za pośrednictwem omawianego launchera. Wydanie ściągnięte z Microsoft Store podobnych problemów nie powoduje.

  1. Minecraft: Dungeons – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Minecraft: Dungeons – prawie jak Diablo, tylko dla dzieci