Łódka z Minecrafta „w prawdziwym życiu”. Fan zbudował ją za niecałe 1400 zł

Łódka z Minecrafta „w prawdziwym życiu”. Fan zbudował ją za niecałe 1400 zł

Wiadomośćgry19 lipca 2021, 12:19

autor: Gacek

Francuski youtuber Fuze III postanowił odtworzyć w prawdziwym życiu łódkę z Minecrafta. Po zakończeniu prac odbył w niej rejs.

31314242

Fani Minecrafta nie od dzisiaj znani są ze swojej pomysłowości. Zazwyczaj zaskakują nas niesamowitymi konstrukcjami wewnątrz gry. Tym razem jest inaczej. Francuski YouTuber Fuze III zbudował z desek łódkę wzorowaną na tej z Minecrafta, a po zakończeniu budowy pływał w niej po niewielkim zbiorniku wodnym. Mężczyzna starał się nabrać prędkości, ale nie do końca mu się to udało – z trudem przesuwał się do przodu. Ze smutkiem musimy przyznać, że minecraftowe kreacje nie sprawdzają się zbyt dobrze w prawdziwym życiu.

Łódka w grze jest bardzo prosta do zbudowania i stanowi podstawowy środek transportu. Żeby ją stworzyć, gracz potrzebuje tylko 5 desek, które są jednym z najłatwiejszych do zdobycia surowców. Fuze III, aby pozostać blisko swojej inspiracji, nie komplikował swojej konstrukcji. Użył do jej budowy przede wszystkim desek, wkrętów i silikonu. YouTuber przygotował też drewniane wiosła, które, jak widać na filmie, nie są zbyt poręczne. Łódka utrzymała się na wodzie, ale była bardzo chwiejna. Twórca w komentarzu na Redditcie przyznał, że raz się przewróciła, co patrząc na konstrukcję, nie powinno dziwić. W innym wątku na tym portalu Fuze III stwierdził, że stworzenie łodzi kosztowało go około 300 euro, czyli niecałe 1400 zł.

Jeśli jesteście ciekawi całego procesu produkcji, możecie zobaczyć go tutaj. Opis jest dostępny jedynie w języku francuskim.

Cała konstrukcja nie wygląda bezpiecznie, więc lepiej nie próbujcie powtarzać wyczynów Fuze III. Jednak łódź już powstała, teraz pozostaje pytanie, co będzie następne? Jakie jeszcze narzędzia czy budowle z Minecrafta chcielibyście zobaczyć w rzeczywistości?