Drzwi z płyt MDF lepsze od drewnianych

Parametry domu: powierzchnia 280 m2, dwukondygnacyjny.

Drzwi wewnętrzne:

Ościeżnice: stałe, 1 szt. regulowana.

Klamki: stal Inox.

Fornirowane skrzydła dopasowano do podłogi z drewna orzecha północnoamerykańskiego

Montaż: nastąpił po wykończeniu posadzek i ścian. Przeprowadzili go pracownicy firmy, wykonującej drzwi na zamówienie. Trwał 2 dni. Od tego czasu zawiasy i zamki nie wymagały regulacji, ani smarowania.

Przeczytaj

Decyzja: nie chcieliśmy drzwi drewnianych, bo nasi znajomi przestrzegli, że są ciężkie, a na dodatek w ich domu wypaczyły się i rozeschły, więc musieli je wymienić. Mamy nowocześnie urządzone wnętrza i zależało nam na produktach doskonałej jakości, ale w prostej szlachetnej formie. W poleconej firmie zamówiliśmy drzwi z płyt MDF, różne modele z jednej kolekcji.

Na parterze, gdzie mamy białe ściany, wybraliśmy białe lakierowane skrzydła. Zabieg, polegający na zlewaniu się drzwi ze ścianami, udał się. Woleliśmy skierować uwagę widzów na wystrój oraz na szklane dwuskrzydłowe drzwi przesuwne między wiatrołapem a pomieszczeniami dziennymi.

Chowane w kasecie ściennej tafle szkła również mają prostą formę i w dyskretny sposób dekorują reprezentacyjne wnętrza. Zastosowaliśmy w nich mechanizm synchronicznego otwierania. Koniecznie zależało nam na tym, bo wystarczy tylko poruszyć jeden z pochwytów, żeby obie części lekko się rozsunęły. Ułatwia to wnoszenie np. zakupów. Warto go mieć!

W pokojach na piętrze ułożyliśmy podłogi z drewna orzechowego, więc dobraliśmy do nich kolor forniru na drzwiach. Udało się je zgrać kolorystycznie. Ze wszystkich drzwi w budynku jesteśmy bardzo zadowoleni.

Szklane drzwi przesuwne zaopatrzono w mechanizm synchronicznego otwierania i kasetę ściennąW garderobie skrzydło rozwierane zabiera sporo miejscaRozwierane drzwi płytowe z płyty MDF pomalowano matowym lakieremW pokoju gościnnym nad skrzydłem umieszczono naświetle

Drzwi wewnętrzne - porady i przestrogi:

Drzwi wewnętrzne - koszty drzwi i montażu:

Lilianna Jampolska