Sygnalizacja świetlna na DK11 w Lublińcu już stoi. Czy będzie bezpieczniej?

Ostrzegawcze sygnalizacje świetlne powstaną w pięciu lokalizacjach. Pierwsza w ciągu DK 11 w Ciasnej, w 529 kilometrze i 934 metrze, gdzie powstanie również oświetlenie na przejściu dla pieszych oraz w strefie przejściowej.

Druga w obrębie skrzyżowania DK11 z ul. Dębową w Glinicy, gdzie wybudowane zostanie również na przejściu dla pieszych ciągu DK11 oraz na wlocie bocznym w ciągu ul. Dębowej dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych wraz z oświetleniem strefy przejściowej na DK.

Sygnalizacja świetlna na DK11 w Lublińcu już stoi. Czy będzie bezpieczniej?

Kolejna w obrębie skrzyżowania DK11 z ul. Brzezinkowską w Glinicy, gdzie wybudowane zostanie również na przejściu dla pieszych ciągu DK11 oraz na wlocie bocznym w ciągu ul. Brzeźniowskiej dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych.

Czwarta zostanie zamontowana w obrębie skrzyżowania DK43 z ul. Drukarską w Kłobucku, gdzie wybudowane zostanie również na przejściu dla pieszych oraz w strefie przejściowej oświetlenie. Tu powstanie też chodnikowe dojście do przejścia dla pieszych wraz z wykonaniem regulacji geometrii skrzyżowania.