Kamery będą monitorować drogi wjazdowe do Przasnysza

3 listopada 2021 roku władze samorządu powiatu przasnyskiego oraz miasta Przasnysz podpisały umowę na przekazanie dotacji na zakup kamer monitoringu miejskiego.

Kamery mają zostać zainstalowane przy drogach wjazdowych do Przasnysza.

– Zależy nam na tym, aby po serii kradzieży, których dokonały grupy przestępcze z zewnątrz, zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Przasnysza. Po tych wydarzeniach pojawiły się również prośby ze strony policji, aby Miasto poprawiło system monitoringu miejskiego i postanowiliśmy wesprzeć Miasto w tym przedsięwzięciu. Zakupione zostaną nowoczesne kamery monitorujące drogi wyjazdowe z Przasnysza. Obraz będzie rejestrowany w dobrej jakości, będzie można przybliżać ujęcia, by odczytać numery rejestracyjne pojazdów i łatwiej ustalić podejrzanych – mówi nam starosta Krzysztof Bieńkowski.

Kamery będą monitorować drogi wjazdowe do Przasnysza

Miasto od samorządu powiatowego otrzyma na ten cel 50 tys. zł.

– Kwestie bezpieczeństwa naszych mieszkańców są priorytetem. Wspólnie z Komendą Powiatową Policji chcemy w pełni – 24 godziny na dobę, monitorować drogi wjazdowe. To kolejne narzędzia do walki z kradzieżami aut na terenie naszego miasta, a także włamaniami do mieszkań. Każdego dnia nasz operator CMM przyjmuje i weryfikuje kilka zgłoszeń naszych mieszkańców, które analizuje dla Policji. Wielu zdarzeniom i czynom przestępczym udało się zapobiec. Miasto na pewno w kolejnym roku kalendarzowym będzie inwestowało w rozwój monitoringu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu za wsparcie – komentuje z kolei burmistrz, Łukasz Chrostowski.

ren