Smog dusi Bielsko-Białą. Ostrzeżenie RCB nie trafiło do bielszczan

Bardzo zła jakość powietrza występuje dziś w Bielsku-Białej. Smog wiszący nad miastem doskonale widać z kamery umieszczonej na wieży widokowej na Szyndzielni. Przed południem stacje monitorujące raportowały osiągnięcie 374 proc. normy pyłu zawieszonego PM2,5.

W poniedziałek o poranku Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty z ostrzeżeniem przed smogiem. Ostrzeżenia w formie SMS nie trafiły do mieszkańców Bielska-Białej, chociaż w naszym mieście od rana występuje bardzo zła jakość powietrza. Dziś przed godz. 9.45 na stacji monitorującej jakość powietrza przy ul. Partyzantów stężenie pyłu zawieszonego PM2,5 osiągnęło 374 proc. normy, a przy ul. Kossak-Szczuckiej zawartość w powietrzu pyłu zawieszonego PM10 osiągnęło 177 proc. dopuszczonych wartości.

Poprawy jakości powietrza nie powinniśmy się spodziewać w najbliższych godzinach. W Bielsku-Białej panuje bezwietrzna pogoda. Do jutrzejszego poranka utrzymywać będzie się ujemna temperatura, co w połączeniu ze zwiększoną emisją zanieczyszczeń w sektorze mieszkaniowo-komunalnym bardzo mocno wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy.

bak