Nowa linia autobusowa - Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

Nowa linia autobusowa - Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

Prezydent Gorzowa zdecydował, że jeszcze w tym miesiącu, mieszkańcy miasta zyskają nową linię komunikacyjną. Autobusy 128 usprawnią podróżowanie, szczególnie mieszkańcom Piasków i Górczyna.

Nowa linia 128 zacznie funkcjonować od poniedziałku, 20 września. Autobusy będą przewozić pasażerów z pętli Piaski przy ulicy Kazimierza Wielkiego, potem pojadą ulicą Puszkina, Wyszyńskiego do przystanku Górczyńska - na wysokości dawnego Tesco.

Tak zaplanowano usytuowanie przystanków: Kierunek Górczyńska PIASKI – Kazimierza Wielkiego – Stefana Żółkiewskiego – Aleksandra Puszkina – Wiejska – Owocowa – Kard. Stefana Wyszyńskiego – Górczyńska – GÓRCZYŃSKA

Kierunek Piaski GÓRCZYŃSKA – Górczyńska – Kard. Stefana Wyszyńskiego – Owocowa – Wiejska – Aleksandra Puszkina – Stefana Czarnieckiego – PIASKI.

Linia poprawi sytuację komunikacyjną obu osiedli i znacznie skróci czas przejazdu pomiędzy nimi.Zadowoleni powinni być uczniowie szkół zlokalizowanych na Piaskach.

Służby miasta nadzorujące transport publiczny informują, że uczniowie, którzy nie korzystają na co dzień z oferty biletów okresowych (np. miesięcznych) będą mogli skorzystać, z obowiązującego już od 1 października 2017 r., biletu 45-minutowego w cenie 1,50 zł za bilet ulgowy na podstawie ważnej legitymacji szkolnej (lub 3,00 zł za bilet normalny 45-minutowy przy braku zniżek).

Nowa linia autobusowa - Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

Przystanek przy ulicy Puszkina, na wysokości I LO stanie się przystankiem stałym dla linii dziennych - T2 oraz 128.

Autobusy linii 128 będą kursowały wyłącznie w dni robocze z uwzględnieniem zajęć dydaktycznych w szkołach w godzinach szczytu porannego od godz. 7:20 do godz. 9:28 oraz popołudniowego od godz. 13:30 do godz. 16:53, z częstotliwością około 25 minut. Rozkład jazdy został zaprojektowany we współpracy i przy konsultacji z przedstawicielami gorzowskich szkół z osiedla Piaski.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego Urzędu Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacji będą monitorować zainteresowanie nową linią. To pozwoli określić rzeczywiste potrzeby przewozowe i modyfikować tę ofertę komunikacyjną.

Szczegóły rozkładów jazdy zostaną zamieszczone na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie (www.mzk-gorzow.com.pl w zakładce „ROZKŁAD JAZDY”).

Mateusz Wiktorowski Wydział Gospodarki Komunalneji Transportu Publicznego

Wiesław Ciepiela Rzecznik Prasowy

Fot. Bartłomiej Nowosielski