Niech moc będzie zawsze w Twoim zasięgu - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności

Niech moc będzie zawsze w Twoim zasięgu - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności

Zauważamy rosnące zainteresowanie zasilaczami awaryjnymi ze strony użytkowników indywidualnych i małych firm. Wynika to z faktu większej świadomości klientów w zakresie konieczności ochrony elektroniki użytkowej wrażliwej na zmiany napięcia, właściwej oceny ryzyka utraty cennych danych, rosnącego rynku smart-home oraz bogacenia się społeczeństwa (UPS nie jest już dobrem „luksusowym”).

W naszych domach wykorzystujemy m.in coraz droższe i bardziej zaawansowane rozwiązania audio-video, których uszkodzenie w wyniku przepięć bądź zaniku energii elektrycznej, po upływie gwarancji, oznacza wymierne koszty dla użytkownika. Stosując zasilacze UPS nie tylko chronimy domową elektronikę, ale również w istotny sposób przedłużamy jej żywotność i poprawiamy jakość funkcjonowania urządzeń.

Nowoczesne UPS-y do zastosowań domowych wyposażone są w szereg ciekawych funkcji takich jak okresowy autotest obejmujący funkcję wczesnego ostrzegania, co pozwala na podjęcie prewencyjnych czynności konserwacyjnych.

Niech moc będzie zawsze w Twoim zasięgu - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności

Dzięki inteligentnemu ładowaniu precyzyjnemu możliwa jest maksymalizacja wydajności, czasu eksploatacji i niezawodności akumulatorów.

Bardziej zaawansowane UPSy z funkcją AVR automatycznie podwyższają niskie napięcie i obniżają wysokie do poziomów odpowiednich dla zasilanych urządzeń. Możliwość wyboru jednego ze wstępnie zdefiniowanych napięć przełączania odpowiednio do jakości zasilania (wysoka, średnia lub niska czułość) pozwala maksymalnie wydłużyć czas podtrzymania i skutecznie chronić wrażliwe układy elektroniczne.

Bardzo istotna jest ochrona sprzętu przed przepięciami przedostającymi się "tylnymi drzwiami" poprzez linie transmisji danych (sieć ethernet, linie koncentryczne i telefoniczne), które są w równym stopniu niebezpieczne jak przepięcia przenoszące się przez linie energetyczne. Klienci powinni zwracać szczególną uwagę na spełnienie wymogów certyfikacyjnych i zgodności z normami elektrycznymi obowiązującymi w Polsce.

Nowe technologie zastosowane w produkcji UPS-ów umożliwiają zwiększanie mocy wyjściowej przy jednoczesnej redukcji wagi i zmniejszeniu gabarytów urządzeń (odpowiednio nawet o 30% i 10%). Stosowane są wyświetlacze o wysokiej jakości oraz możliwość ochrony linii transmisji danych o przepustowości 1Gb/s.