Jaka kamera do monitoringu domu - TOP 5

Monitoring IP
przeczytasz w 3 min.
Autor:MarcinJaskólski
10 komentarzyDyskutuj z nami

Jaka kamera do monitoringu domowego będzie najlepsza? Na rynku możemy dostać szeroką gamę urządzeń o zróżnicowanych cenach i możliwościach. Zobaczcie nasze polecane modele TOP 5.

Jaką kamerę do monitoringu domowego wybrać? Dzięki kamerom IP (internetowym) każdy z nas może monitorować swój dom i równocześnie śledzić obraz z kamery za pomocą smartfona, czy na komputerze. Takie rozwiązania dla domów czy małych biur nie są specjalnie drogie, chociaż im bardziej zaawansowane urządzenie (np. oferujące więcej dodatków, czy nagrywające obraz w wyższej rozdzielczości), tym więcej będzie nas kosztować.

Nasze zestawienie jest wciąż aktualizowane - w najnowszym Topie znalazły się między innymi dwie kamery IP firmy Xiaomi (Mi Home Security Camera Basic i 360) oraz niedroga, ostatnio testowana kamerka firmy TP-Link Tapo C200. Na naszych łamach znajdziesz również zestawienia polecanych kamer sportowych, czy też polecanych wideorejestratorów samochodowych.

Polecane kamery do monitoringu domowego:

Mało kto poszukujący kamerki do monitorowania mieszkania czy domu, będzie szukał drogich urządzeń wyposażonych w rozwiązania z których nie będzie korzystać. Tu wystarczy niedrogie urządzenie z podstawową funkcjonalnością. Ceny kamerek do monitoringu domów spadły do bardzo akceptowalnych poziomów, między innymi dzięki tanim produktom takich firm jak Xiaomi.

Monitoring domu - jaką kamerę wybrać?

Kamery IP mogą umożliwiać przewodowe, bądź bezprzewodowe podłączenie do internetu. Warto zwrócić na takie funkcjonalności jak funkcja nagrywania nocnego (diody podczerwieni), system detekcji ruchu (kamera rozpocznie nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu i wyśle ci powiadomienie np. na smartfon czy pocztę e-mail), czy możliwość zapisu filmów i zdjęć na karcie SD. Istotnym elementem kamery IP jest oprogramowanie, bowiem to one w dużym stopniu określa funkcjonalność danego rozwiązania.

W przypadku monitoringu domowego ważna jest również łatwość instalacji, bowiem nie każdy jest specjalistą od sieci i często chcemy po prostu podłączyć urządzenie, sparować jest z aplikacją na smartfonie i nie zawracać sobie głowy technicznymi detalami. Większość urządzeń do monitoringu domowego będzie pracować wewnątrz pomieszczeń, więc w takim wypadku nie będą potrzebne nam kamery wyposażone dodatkowo w wodoszczelność (ochrona przed deszczem) co podwyższa ich cenę.

Xiaomi Mi Home Security Camera Basic 1080p to niedroga kamerka IP do podstawowych (Basic) zastosowaniach. Zastosowano tu obiektyw 130 stopni, filtr podczerwieni czy detekcję ruchu. Dodając do tego możliwość nagrywania w Full HD (i 20 klatkach na sekundę), dwukierunkową komunikację głosową i port micro SD, otrzymujemy tanie urządzenie, które w zupełności zadowoli wielu użytkowników. Kamera współpracuje z aplikacją Xiaomi Home.

Najważniejsze cechy:

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080p

Ocena benchmark.pl

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080p to już bardziej zaawansowana konstrukcja ze stajni Xiaomi, która zgodnie z nazwą pozwala regulować kąt nagrywania i uzyskać panoramiczny widok (360 stopni w poziomie oraz 115 stopni w pionie). Znajdziemy tu oczywiście wszystkie niezbędne funkcje, czyli na przykład detekcję ruchu czy monitoring w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji Xiaomi Home. Kamerkę możemy zamocować na ścianie lub na suficie.

Najważniejsze cechy:

TP-Link Tapo C200

Ocena benchmark.pl

Jeśli celujesz w niedrogie kamery IP od takiego znanego producenta jak TP-Link, to warto zwrócić uwage na model Tapo C200. Oferuje ona między innymi rozdzielczość Full HD i możliwość strumieniowania wideo 360 stopni na żywo. Liczba klatek na sekundę jest ograniczona do 15, ale do monitoringu mieszkania w zupełności to wystarczy. Znalazło się tu miejsce dla trybu nocnego, czujniku ruchu, dwukierunkowej transmisji audio, czy alarmu dźwiękowego i świetlnego, który może odstraszyć nieproszonych gości.

Najważniejsze cechy:
Zobacz recenzję

D-Link DCS-8000LH

Ocena benchmark.pl

D-Link DCS-8000LH to miniaturowa (jej wymiary to zaledwie 3,5 x 3,8 x 9,2 cm) kamera IP o kącie widzenia 120 stopni.Kamerą zarządzamy dzięki portalowi i mobilnej aplikacji mydlink - a wstępną konfigurację możemy przeprowadzić nawet przez Bluetooth. D-Link DCS-8000LH został wyposażony zarówno w system wykrywania ruchu, jak i dźwięku, a maksymalna rozdzielczość nagrań to 720p (1280 x 720). Urządzenie wyposażone jest również w czterokrotny zoom cyfrowy.

Najważniejsze cechy:
Zobacz recenzję

Foscam C1

Ocena benchmark.pl

Foscam C1 to kolejna niedroga kamera IP, która sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach. Obsługuje ona rozdzielczość 720p, a kąt widzenia obiektywu wynosi 100 stopni. Foscam C1 został wyposażony zarówno w łączność przewodową, jak i bezprzewodową, nie zabrakło miejsca na złącze kart microSD. Na plus należy również zapisać bogate możliwości konfiguracyjne. Oczywiście znalazło się tu miejsce zarówno dla diod IR, jak i systemu detekcji ruchu.

Najważniejsze cechy:
Zobacz recenzję

Może cię również zainteresować: