Kamery bezprzewodowe GSM/WiFi: zdalny monitoring z podglądem i alarmem na telefon z każdego miejsca na świecie

Rozwój technologii związanych z bezpieczeństwem sprawia, że coraz większe wymagania pojawiają się także w stosunku do kamer monitoringu – i to zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Przydatne okazują się tu moduły umożliwiające bezprzewodowe łączenie się z siecią Internet (obsługa kart SIM) czy WiFi, pojemny akumulator czy możliwość obsługi zdalnej. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem urządzeń, które spełniają współczesne wymagania zaskakując przy tym niewygórowaną ceną.

Bezprzewodowa Kamera Zewnętrzna GSM (Fotopułapka) - Orllo HunterCam1

Kluczowe cechy

Orllo HunterCam1 to przykład bezprzewodowej kamery zewnętrznej (fotopułapki) o bardzo przyzwoitych parametrach technicznych. Jest to kamera na podczerwień, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w warunkach nocnych. Wszystko dzięki 24 wbudowanym diodom IR BLACK (niemalże niewidoczne dla oka) o zasięgu do 20 metrów. Urządzenie to sprawdzi się więc jako narzędzie wspomagające ochronę domu, parkingu czy garażu.

Niezwykle istotną cechą tego urządzenia jest także tryb pracy nastawiony na maksymalne oszczędzanie energii. Gdy wbudowany czujnik ruchu PIR nic nie wykrywa, urządzenie przechodzi w stan czuwania w trakcie którego zużywa jedynie 0,2 mA energii. Co więcej, HunterCam1 posiada także funkcję ustawiania przedziału godzinowego w którym ma działać, co dodatkowo sprzyja energooszczędności. Sprzęt, zasilany przez 8 standardowych akumulatorów AA, całkowity czas pracy wynosi więc nawet do pięciu miesięcy.

Alternatywą dla zasilania bateryjnego jest możliwość podłączenia panelu solarnego (nie jest to element zestawu, można go jednak dokupić z oficjalnej strony producenta). Dodatkowo, Orllo HunterCam1 to kamera wodoodporna, co za tym idzie sprzęt ten idealnie sprawdzi się do ochrony czy obserwacji terenów, w których bywamy rzadko bądź też często oddalamy się na znaczną odległość – gospodarstw rolnych, stawów hodowlanych, pasiek czy też do hobbystycznej obserwacji przyrody.

Orllo HunterCam1 to kamera na kartę SIM, znajdziemy tu więc wbudowany moduł GSM/GPRS. Dzięki temu urządzenie sprawnie komunikuje się ze światem zewnętrznym (pomocna w tym jest również mocna antena, która nie traci zasięgu nawet w trudno dostępnych miejscach). Kamera pozostawiona w terenie bez problemu wyśle zdjęcie po wykryciu ruchu na cztery telefony oraz na dwa wskazane adresy e-mail. Pomocne są także informacje dodatkowe jakie nanoszone są bezpośrednio na fotografie. Wśród nich znajdziemy m.in. numer kamery, temperaturę, datę, godzinę oraz stan baterii. Co ciekawe, komunikacja zachodzić może także w drugą stronę – użytkownik ma możliwość przesyłania na urządzenie komend SMS, a więc sterowanie sprzętem na odległość. To jednak nie jedyne opcje kontrolowania kamery. Mamy także możliwość skorzystania z bezprzewodowego pilota o zasięgu do 9 metrów oraz aplikacji na komputer PC dedykowanej dla sprzętu Orllo. Warto podkreślić, że program posiada menu w całości w języku polskim. Jego obsługa jest zatem intuicyjna i nie wymaga jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy.

Urządzenie wyposażono w przetwornik obrazu OmniVision 5647 5Mpx z przesłoną F/1.8 oraz szerokokątny obiektyw. Jest to kamera FullHD 1080p rejestrująca obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę oraz robienia 16-megapikselowych zdjęć. Wszystkie dane przechowywane są na karcie pamięci o maksymalnej pojemności do 32 GB.

Kamera Samochodowa GSM Dual – Orllo Force One

Kluczowe cechy

Kamery bezprzewodowe GSM/WiFi: zdalny monitoring z podglądem i alarmem na telefon z każdego miejsca na świecie

Problemem spędzającym sen z powiek wielu właścicielom samochodów jest bezpieczeństwo posiadanego przez nich pojazdu. Jego poziom można znacząco zwiększyć instalując w aucie kamerę zoptymalizowaną pod kątem ochrony tego typu mienia. Dobrym przykładem takiego urządzenia jest Orllo Force One, która została wyposażona w szereg przydatnych funkcji.

Jedną z nich jest tryb parkingowy Advanced, który reaguje w przypadku uderzenia w pojazd czy rozbicia szyby i automatycznie włącza nagrywanie, alarm oraz wysyła powiadomienie alarmowe na aplikację. Co więcej, jeśli zauważymy że auto przemieszcza się (zostało skradzione), możemy zdalnie uruchomić nagrywanie z kamery przedniej i podgląd z wewnętrznej. Wśród pozostałych technologii warto wymienić geo-ogrodzenie (umożliwia zdefiniowanie obszaru, w jakim pojazd może się znajdować i poruszać bez aktywowania alarmu), status zapłonu (powiadamianie o każdorazowym uruchomieniu silnika) czy nasłuch (przesyłanie dźwięku z miejsca, w którym znajduje się kamera). Co ciekawe, komunikacja głosowa może zachodzić w obie strony – użytkownik ma bowiem możliwość przesyłania głosu z poziomu aplikacji mobilnej wprost do kamery samochodowej.

Istotną funkcją sprzętu jest możliwość komunikacji ze światem zewnętrznym, jest bowiem kamera na kartę SIM. Orllo Force One posiada wsparcie dla obsługi sieci 3G, dzięki czemu istnieje opcja udostępniania internetu, czyli tworzenie Hot spotu WiFi dla pasażerów. Kamera także poprzez moduł WiFi łączy się bezprzewodowo ze smartfonem. Dzięki bezpłatnej aplikacji na system Android/iOS możemy uruchomić podgląd w telefonie, modyfikować ustawienia kamery czy przesyłać pliki. Program pokazuje aktualną prędkość oraz dokładną pozycję (dzięki wbudowanemu lokalizatorowi GPS). Co ciekawe, całą przejechaną trasę możemy następnie dokładnie przeanalizować. Korzystając z aplikacji możemy zdalnie uruchomić nagrywanie i przesłać wideo do telefonu/tabletu. Monitoring samochodu dostępny jest także poprzez platformę WWW.

Zasilanie rejestratora samochodowego Orllo Force One jest stałe. Podłączamy go do instalacji elektrycznej pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy autostart nagrywania przy przekręceniu kluczyka w stacyjce. Po wyłączeniu zapłonu kamera przechodzi w stan czuwania. Warto zwrócić uwagę, że nagrania rejestrowane są na nośniku w trybie tzw. „pętli”, gdzie najstarsze informacje zastępowane są przez te najnowsze. Wyjątek stanowią zdarzenia szczególne (identyfikowane w przypadku kolizji czy ostrego hamowania), które składowane są w oddzielnych plikach.

Sprzęt został wyposażony w procesor ARM Cortex A7 Quad-Core 1,3 GHz z przetwornikiem obrazu OV2710 2Mpix. Użytkownicy mają więc możliwość nagrywania obrazu w formacie Full HD (1920x1080 pikseli) z prędkością 30 FPS-ów oraz robienia zdjęć w jakości 2 Mpix i to za pomocą dwóch kamer – zewnętrznej oraz wewnętrznej. Warto dodać, że Orllo Force One to kamera na podczerwień. Została wyposażona w mocną diodę IR, która umożliwia rejestrowanie bardzo wyraźnego obrazu nawet w całkowitych ciemnościach. Wszystkie dane zapisywane są na karcie pamięci o maksymalnej wielkości do 32 GB.

Kamera Bezprzewodowa GSM WiFi - Orllo SIMple 3G

Kluczowe cechy

Kamery do monitoringu wewnętrznego (kamery domowe) muszą spełniać kilka niezwykle istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest maksymalnie zautomatyzowane działanie oraz możliwość jak najbardziej swobodnego przesyłania sygnału do użytkownika oddalonego nierzadko o wiele kilometrów od miejsca monitorowanego. Najlepiej oczywiście, jeśli transmisja ta jest całkowicie bezprzewodowa i niezależna od innych urządzeń znajdujących się nieopodal kamery (np. rutery czy modemy). Jeśli do tego dodamy jeszcze estetyczny wygląd, dobrą jakość rejestrowanego materiału oraz dużą ilość miejsca na dane to mamy kamerę idealną. Jak jest w przypadku ORLLO SIMple 3G?

Kamera domowa ORLLO SIMple 3G to urządzenie bardzo estetycznie wykonane i uniwersalne, sprzęt bardzo dobrze komponuje się z wieloma rodzajami wystrojów wnętrz. Do zestawu dołączono także uchwyt ścienny oraz magnetyczną podstawkę stabilizującą kamerę oraz zabezpieczającą przed przypadkowym przewróceniem.

ORLLO SIMple 3G to kamera na kartę SIM. Obraz z kamery może być bowiem wysyłany na świat zewnętrzny wszędzie tam, gdzie jest sieć komórkowa. W praktyce oznacza to, że możemy zdalnie monitorować wybraną przez nas przestrzeń i to praktycznie z każdego miejsca na świecie. Korzystanie z transmisji sieci komórkowej nie jest jednak koniecznością, bowiem ORLLO SIMple 3G posiada także moduł WiFi, dzięki któremu urządzenie bez problemu nawiąże komunikację np. z firmową siecią bezprzewodową.

To jednak nie jedyne udogodnienia związane z komunikacją. Rejestrator ten został wyposażony w opcję zapisywania nagrań w chmurze. Po wykryciu ruchu kamera rejestruje materiał w odpowiednim miejscu, a użytkownik może obejrzeć je w dowolnym momencie z aplikacji na telefon czy poprzez komputer stacjonarny. Niewątpliwym atutem jest tu fakt, że filmy pozostają na dyskach chmurowych nawet wtedy gdy samo urządzenie zostanie zniszczone (np. w wyniku działania złodzieja). Warto wymienić także kolejne zabezpieczenie pomocne w przypadku włamania – alarm po wykryciu ruchu. Za każdym razem gdy w polu widzenia urządzenia pojawi się jakikolwiek ruchomy obiekt, użytkownik otrzyma na swój adres e-mail, bądź numer telefonu, komunikat zawierający krótki opis zdarzenia.

Niezaprzeczalnym atutem kamery domowej ORLLO SIMple 3G jest dedykowana dla urządzenia polska aplikacja na smartfony i komputer PC (podgląd obrazu, przeglądanie nagrań z karty, alarmy) oraz prosta obsługa (polska instrukcja, możliwość zdalnej konfiguracji z wykorzystaniem aplikacji mobilnej oraz PC). Warto zaznaczyć, że pogląd rejestrowanego obrazu na urządzeniach zdalnych możliwy jest nawet przez kilku użytkowników jednocześnie. Obraz może być przesyłany wraz z dźwiękiem, a użytkownik może zwrotnie przekazywać do kamery swój głos, dzięki czemu urządzenie bez problemu posłuży jako niania elektroniczna.

Kamera została wyposażona w czterordzeniowy procesor z sensorem 1/4 color CMOS, przesłoną F/2.8 oraz obiektywem o kącie widzenia 110 stopni. Taki sprzęt umożliwia rejestrowanie obrazu w jakości 854x480 WVGA lub 1280x720 HD z prędkością nawet do 30 klatek na sekundę. ORLLO SIMple 3G to kamera na podczerwień - posiada diodę IR (czujnik ruchu PIR) o zasięgu do 10 metrów, dzięki czemu nagrywanie wideo możliwe jest także w warunkach całkowitej ciemności. Wszystkie dane zapisywane są na wymiennej karcie pamięci o maksymalnej pojemności do 32 GB. Co ciekawe, mamy tu zawsze pewność, że urządzenie nagra to co powinno. Kamera działa bowiem nawet do 4 godzin bez prądu, dzięki wbudowanej baterii.